Gigant z Cupertino dawniej raczej nie wdawał się w takie wyścigi zbrojeń, zawsze wydawało mi się, że jest ponad tym wszystkim, uważając się za lepszego. Za takiego, który konkurencji się nie boi, bo jej nie ma. Chyba coś się zmieniło. Osoby, które opiekują się App Store, a nazywając rzeczy bardziej po imieniu: moderujący wszystkie aplikacje – przygotowali listę najlepszych apek i gier w 2018 roku. Przede wszystkim dokonali podziału na cztery rodzaje sprzętu – iPhone, iPad, Mac i Apple TV. Każdą z tych kategorii na dwie podkategorie: gry i aplikacje.

Google wybrało najlepsze gry i aplikacje Google Play w 2018 roku

Gry roku 2018 w App Store

Donut CountY – najlepsza gra 2018 na iPhone’a

Apple Donut Country

Jest to typowa gra logiczna z elementami rozrywki. Zadaniem bohatera jest poznawanie postaci i zabieranie im śmieci. Zebrane odpady gromadzimy w… dziurze w ziemi. Dziura oczywiście staje się coraz większa 😉

R E K L A M A

Gorogoa – najlepsza gra 2018 na iPada

Apple Gorogoa

Pracownicy App Store jako najlepszą grę na iPada w 2018 roku także wybrali grę logiczną, tym razem chodzi jednak o „Gorogoa”. Rozrywkę zapewniają nam niesamowite ręcznie malowane grafiki. Sama rozgrywka to swego rodzaju odmiana starych, dobrych puzzli, układanie ich pozwoli nam odkryć zagadki, jakie przygotowali dla nas twórcy.

The Gardens Between – najlepsza gra 2018 na komputery Mac

apple The Gardens Between

Na Maca także wybrano – kto zgadnie? – grę logiczną. Tak, widocznie tego typu rozrywka jest dość popularna wśród pracowników App Store. Tym razem to gra „The Gardens Between”, w której dwoje bohaterów-przyjaciół podróżuje po zjawiskowych ogrodach.

Alto’s Odyssey – najlepsza gra 2018 na Apple TV

Apple Altos Odyssey

Czas hegemonii gier z gatunku logicznych dobiegł końca. Honor innych gatunków ratuje Apple TV. Tutaj mamy do czynienia z typową platformówką, gierką z rodzaju endless runner. Wcielamy się w snowboardzistę i przemierzamy najlepsze stoki (i nie tylko).

Aplikacje roku 2018 w App Store

Procreate Pocket – najlepsza aplikacja 2018 na iPhone’a

apple Procreate Pocket

Bardzo popularna aplikacja w tym roku. Zaawansowane narzędzie do malowania, szkicowania i projektowania. Każdy artysta znajdzie tutaj coś dla siebie, zapewnia to bogaty zbiór narzędzi, a wszystkie projekty możemy tworzyć na warstwach.

Froggipedia – najlepsza aplikacja 2018 na iPada

apple Froggipedia

Przyznaję, że obecność tej aplikacji mocno zaskakuje, szczególnie że mamy do czynienia z kategorią iPad. Aplikacja pozwala nam poznać w sposób bardzo dokładny anatomię żab. W aplikacji wykorzystywana jest technologia AR i jak zapewnia App Store, ta osobliwa rozrywka powinna nas wciągnąć. Zainteresowani?

Pixelmator Pro – najlepsza aplikacja 2018 na komputery Mac

apple Pixelmator Pro

Tej aplikacji chyba nie trzeba nikomu specjalnie przedstawiać. Rozbudowany program do obróbki grafiki obsługuje praktycznie każdy znany format plików. Najlepsza aplikacja wg App Store w 2018 roku z kategorii Mac.

Sweat: Kayla Itsines Fitness – najlepsza aplikacja 2018 na Apple TV

Apple Sweat

Powiedzieć, że ta aplikacja jest tylko dla kobiet to jak nic nie powiedzieć. Sweat: Kayla Itsines Fitness pomoże zrzucić zbędne kilogramy, organizując i ucząc nas odpowiednich ćwiczeń. Oprócz ćwiczeń ruchowych dostaniemy także garść porad z dziedziny żywienia i zdrowego życia.

Trendy roku 2018

Dodatkową kategorią, jaką przygotowali dla nas ludzie z App Store, jest kategoria Trendy. Znajdziemy w niej to, co było popularne w 2018 roku. I tak otrzymaliśmy dwie podkategorie: Battle Royale, które cieszyło się dużym wzrostem zainteresowania, a także druga podkategoria – Self-Care. Aplikacje tej drugiej pozwalają nam zaoszczędzić trochę czasu dla siebie, nie spędzając go całkowicie przed ekranem smartfona, iPada czy też telewizora.

Battle Royal

Self-Care

Co ciekawe nie wszystkie pozycje wybrane przez App Store odzwierciedlają opinie użytkowników, czasami wręcz przeciwnie. Ciężko jest w jasny sposób określić, czym kierowali się ci, którzy dokonywali wyborów najlepszych gier i aplikacji. Jak wiadomo jednak, o gustach się nie dyskutuje, więc i teraz spuśćmy na sprawę zasłonę milczenia.


Posłuchaj nas!