Apple ogłasza datę WWDC 2019 i prezentuje plakat. Nowy iOS i co jeszcze?

Apple ogłasza datę WWDC 2019 i prezentuje plakat. Nowy iOS i co jeszcze?

Opublikowano 15.03.2019 11:26 -


Wyjątkowo w tym roku dużo oczekuje się po konferencji WWDC (Worldwide Developers Conference), organizowanej corocznie przez Apple. Wczoraj firma zaprezentowała oficjalny plakat wydarzenia, podała datę i uruchomiła rejestrację na event.

Wydarzenie WWDC 2019 rozpocznie się 3 czerwca w San Jose w Kalifornii. Potrwa cały tydzień, co jest nie lada gratką dla programistów. To, czego spodziewamy się po prezentacji to przede wszystkim nowe wersje oprogramowania: iOS 13, macOS 10.15, watchOS 6 i tvOS 13. Oczywiście jak co roku bywa, oprogramowanie będzie udostępniane na bieżąco.

Trzeci rok z rzędu event będzie odbywał się w McEnery Convention Center, zapewne głównie ze względu na bliską odległość od siedziby Apple w Cupertino. Aby sprostać ogromnemu zainteresowaniu uczestników, po raz kolejny zdecydowano się na rozdawanie wejściówek w systemie loteryjnym. Rejestracja kosztuje 1599$ i jest możliwa już od wczoraj do 20 marca włącznie.

apple wwdc 2019 plakat

Oczywiście zarówno osoby, które dostaną się na konferencję, jak i te, które śledzić będą wydarzenie w domu, Apple udostępnia specjalną aplikację WWDC. Apka dostępna jest na iPhone’y, iPady i Apple TV.

Oczekiwania jak wspomniałem, są dość duże. Przede wszystkim spodziewam się, że iOS 13 wprowadzi nowe funkcje do iPhone’a, a także iPada. Wyczekuję trybu ciemnego, aczkolwiek zgodnie z ostatnimi doniesieniami, ten pojawi się najprawdopodobniej dopiero w łatce 13.1. Niemniej jednak liczę na niespodziankę ze strony Apple. Firma powinna także ujawnić więcej szczegółów na temat kompatybilności aplikacji z iPada na komputerach Mac.

Rejestracja dostępna jest na oficjalnej stronie wydarzenia.

Wieści z Rozładowani.pl