Nowy MacBook ma być oparty po raz pierwszy na oryginalnych procesorach od Apple, czyli Apple Silicon. Pisaliśmy o nim w osobnych tekstach, kiedy chip został zapowiedziany przez Apple. Dokładnie ten sam procek (A14X) będzie również wciśnięty w nową generację iPada Pro.

MacBook 12″ na horyzoncie?

MacBook ma być wyposażony w ekran o przekątnej 12 cali. Oprócz mocy, którą ma zapewnić nowiutki procesor, MacBook pochwalić się będzie mógł super mocną baterią, która ma wytrzymać od 15 do 20 godzin. Brzmi to mocno abstrakcyjnie, szczególnie że waga MacBooka ma nie przekroczyć 1 kg!

Apple – nowe wycieki na temat iPhone 12: wyświetlacz 120 Hz i system LiDAR

Przypomnijmy, że 12-calowe MacBooki już pojawiały się w przeszłości, później jednak ich miejsce zajęły laptopy z przekątną ekranu większą o 1 cal. 12 cali ma być elastyczne, a jednocześnie przyciągnąć wielu klientów szukających czegoś pomiędzy iPadem a MacBookiem właśnie. Oby tylko zastąpienie procesorów Intela swoimi własnymi wyszło Apple na dobre. Już niejedna firma „przejechała” się na prockach.

O całej sprawie donosi chiński portal „The China Times”. Redaktorzy serwisu twierdzą, że w 2021 roku Apple powinno wypuścić również potężnego iMaca opartego na Apple Silicon. Najbliższe miesiące zapowiadają się zatem atrakcyjnie dla fanów marki, miejmy nadzieję, że Tima Cooka nie poniosą emocje i ceny nie poszybują do kosmicznie wysokich poziomów.

źródło: MacRumors