Użytkownicy uskarżają się na… odchodzącą farbę i żółknące ekrany w nowych modelach. Wątek pojawił się jakiś czas temu na portalu Reddit, gdzie jeden z użytkowników pokazuje różnice między iPhonem 12 i 11. Tylko czy tak powinno być?

Niedługo premierę będzie mieć iPhone 12 mini – do sprzedaży ma trafić 13 listopada. Warto żebyście pamiętali, że jedną z nowości w zaprezentowanych telefonach jest MagSafe. MagSafe w telefonach Apple to akcesorium, które pozwala na podłączanie sprzętu do ładowarek, uchwytów czy futerałów dzięki magnesom, które są umieszczone w smartfonie.

Kolejny Event Apple już 10 listopada! Zobaczymy aż 3 nowe MacBooki z procesorami Apple

Producent w ostatnim czasie zamieścił na swojej stronie internetowej w zakładce wsparcie krótki poradnik, z którego dowiadujemy się jak poprawnie korzystać z MagSafe w iPhone’ach. Niestety nie mamy dobrych wiadomości dla przyszłych posiadaczy iPhone’a 12 mini – przy użyciu MagSafe ten model będzie się ładować wolniej niż pozostałe. Jak czytamy na stronie iPhone 12 z mocą szczytową do 15 W ma zapewnić. Niestety, w przypadku iPhone’a mini,  ładowarka MagSafe zapewnia do 12 W mocy szczytowej.

iPhone 12 z ładowaniem zwrotnym, którego nie użyjesz?

Apple takie ograniczenia tłumaczy regulacjami i ograniczeniami sprzętowymi. Co ciekawe, ta informacja jest dostępna jedynie na angielskojęzycznej stronie producenta. Polskojęzyczna strona ze wsparciem nie wspomina o ograniczeniu mocy ładowania bezprzewodowego. Może to wynikać z tego, że strona polskiego wsparcia nie została jeszcze zaktualizowana, a ostatni wpis w temacie jest z końca października 2020 roku.

Jeżeli to ograniczenie będzie dotyczyć modeli telefonu na całym świecie, dla mnie to będzie kolejny argument przeciw kupieniu iPhone’a 12 mini, a zamiast tego pewnie zdecyduję się na inny model. A czy dla Was takie ograniczenie ma znaczenie?


Autorką artykułu jest Dominika Kłosińska.


Posłuchaj nas!