Apple News i Apple News+ - nowe usługi od Apple!

Apple News i Apple News+ – nowe usługi od Apple!

Opublikowano 25.03.2019 18:37 Aktualizacja: 25.03.2019 19:30 -


Zgodnie z zapowiedziami Apple ogłosiło dzisiaj na konferencji w Cupertino nowe usługi. Na początek zaprezentowano usługę dystrybucji wiadomości: Apple News i jej „lepszy” odpowiednik — Apple News+.

Tim Cook od razu poinformował, że już na starcie Apple News staje się dla firmy aplikacją numer 1. Chodzi oczywiście o liczbę dostępnych źródeł, jakie będą pojawiać się w aplikacji.

Apple News — bezpieczeństwo

Jak zapewniono na konferencji, Apple nie będzie śledzić, ani w inny sposób monitorować tego, co czytamy. Wszystko ma działać na bazie specjalnych algorytmów. Bez zbierania danych.

Apple News

Apple News+ natomiast to opcja płatna. Usługa oferująca dostęp do magazynów. Od początku serwis zawiera ponad 300 magazynów, wśród których znajdują się kategorie takie, jak: jedzenie, podróże czy sport. Na konferencji zaprezentowano działającą usługę na iPhone i iPad. Przedstawiane magazyny były dość przejrzyste i czytelne.

Apple News+ – ceny

Już sam plus w nazwie dał mi pewność, że usługa będzie płatna. Poinformowano o tym oczywiście dopiero w dalszej części konferencji. Koszt to 9,99$ miesięcznie.

apple news

Apple News wystartuje w 2019 roku. Jednak, jak już nas przyzwyczaiły do tego zagraniczne firmy, na razie usługa dostępna będzie tylko w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Nie znamy jeszcze dalszych planów dotyczących udostępniania usługi na świecie.

/ Tekst jest na bieżąco aktualizowany.

Wieści z Rozładowani.pl