Apple Music łączy siły z Facebook Messengerem

Opublikowano 25.10.2017 11:57 -


O Apple Music słyszymy różne rzeczy, a słyszeliście już, że giganci postanowili połączyć siły? Mowa tu o Apple
i Facebooku, a konkretnie Facebook Messenger. Co takiego zaprezentowali? Zapraszam na krótki tekst.

Zrzut ekranu 2017 10 24 o 22.58.27

O czym mowa?

Otóż już w trakcie corocznej konferencji F8 mowa była o włączeniu funkcjonalności aplikacji do słuchania muzyki (Apple Music - iOS) z Facebook Messengerem.
To się właśnie dzieje!

Introducing #UpNext.Music’s Next Generation.A new artist every month. Up first, 6LACK.apple.co/up-next

Opublikowany przez Apple Music na 20 kwietnia 2017

W ramach Facebook Messengera działa bot z którym można rozmawiać. Jeśli szukacie muzycznej inspiracji to idealne rozwiązanie! Bot działa na zasadzie prostych słów, ale i EMOTIKON! Ciekawi?

Okej, ale jak to konkretnie działa? - zapytacie:

Po rozpoczęciu rozmowy bot proponuje muzykę adekwatną do tego, co piszecie. Co więcej wystarczy wysłać mu emotikonę i na tej samej zasadzie dobierze dla Was odpowiednią do nastroju piosenkę. Bot streamuje całe utwory, a nawet playlisty.

Kiedy czat się rozpocznie bot zapyta Was o artystę, konkretną piosenkę lub gatunek muzyczny. Po uzyskaniu takiej informacji będzie mógł zaproponować muzykę najbardziej adekwatną do oczekiwanej. Wszystko szybko i praktycznie bez wysiłku!

Jedyny haczyk tkwi w tym czy jesteście klientami Apple czy nie - jeśli tak, macie możliwość przesłuchania całej piosenki, jeśli nie to otrzymacie jedynie 30 sekundowy fragment. Jest również możliwość udostępnienia utworu, który Wam się podoba.

Zrzut ekranu 2017 10 24 o 23.26.40

To pierwsza taka funkcjonalność w ramach Facebook messengera, a to dopiero początek!

Zrzut ekranu 2017 10 24 o 23.32.48

Obecnie bot zdaje się nie działać w Polsce, ale kto wie...? Chcielibyście czy jesteście raczej tradycjonalistami w zakresie słuchania muzyki i dzielenia się nią?

Wieści z Rozładowani.pl