Apple MacPro? Nie, to zerżnięty design. Dune Pro - PC w obudowie Mac

Apple MacPro? Nie, to zerżnięty design. Dune Pro – PC w obudowie Mac

Opublikowano 23.10.2019 14:44 Aktualizacja: 23.10.2019 18:58 -


Jak nie lubię Apple, tak obudowa ich nowej ultradrogiej stacji roboczej mi się podoba. Okazuje się, że nie tylko mi. Dune Pro na Indiegogo pokazuje jak można komuś dosłownie – skopiować projekt. Nie pochwalam.

Fanbojem nie jestem, rozumiem inspirację. W tym wypadku będę hejterem dla tej kampanii na Indiegogo. Oni po prostu ukradli projekt Apple. Nie wiem o co tutaj chodzi. Tak wygląda podstawowa wersja obudowy Dune Pro:

O ile rozumiem inspirowanie się, to za dodatkowe 80$ możemy dokupić dodatkowy panel na przód i Dune Pro wygląda jak? No właśnie jak Mac.

Koncertowy plagiat jak dla mnie. Słysząc, za co Apple potrafi pozywać ludzi (na przykład za naprawianie swojego sprzętu) to ciekawi mnie, co się tu wydarzy.

Jakby tego było mało, sensei Gustaw podesłał mi link do ich innego produktu. Obudowy wcześniejszego Mac’a Pro. Tzw. Śmietnika.

Dune is easy to connect to your TV.

A tutaj oryginał od Apple.

https://www.dunecase.com/dunecase/

https://www.dunecase.com/

Tak się nie robi. Rozumiem, że teraz ludzie będą w stanie zrobić prawie idealnego Hackintosha, ale mam jakiś niesmak, gdy patrzę, jak firma skopiowała design Apple. To już chyba nie inspiracja, tylko plagiat. Ewidentnie nie przeszkadza to ponad 400 osobom (na moment pisania tekstu). Kampania na Indiegogo uzbierała już 230% zakładanego celu a do końca pozostało jeszcze 26 dni.

https://www.indiegogo.com/projects/dune-pro-pc-case#/

3 - 5 Sep 2020
Jesteśmy na #IFA2020 - zobacz naszą relację