Apple jest pewne jakości swojego trybu nocnego w najnowszych smartfonach ze swoim logo. Chodzi oczywiście iPhone 11 Pro i iPhone 11 Pro Max. We wrześniu pojawiły się one na rynku i posiadają wspomniany Tryb Nocny w aparatach. Jakość jest dość wysoka, dlatego Apple postanowiło nagrodzić najlepsze zdjęcia wykonane właśnie w tym trybie.

Firma zorganizowała konkurs na najlepsze fotki z Night Mode wykonane na iPhone 11, 11 Pro i 11 Pro Max. Konkurs rozpoczął się wczoraj, a zdjęcia można przesyłać do 29 stycznia. Nie trzeba specjalnie się wysilać, wystarczy na Instagramie lub Twitterze zamieścić takie zdjęcie i dodać hashtagi „#ShotoniPhone” i „#NightmodeChallenge”. W podpisie trzeba zaznaczyć, na którym iPhonie fotka została zrobiona. To wszystko.

Apple umożliwia również wysyłanie zdjęć poprzez pocztę elektroniczną, jeśli ktoś obawia się utraty jakości przy dodawaniu na serwisy społecznościowe wspomniane powyżej. Firma zapewnia, że:

R E K L A M A

„Artyści powinni przecież otrzymać rekompensatę za swoją pracę, dlatego Apple uiści opłatę licencyjną pięciu zwycięskim fotografom”.

Nie podano niestety, jak wysoka ta rekompensata ma być.

Tryb Nocny w najnowszych iPhone’ach uruchamia się automatycznie, kiedy wykryje kiepskie oświetlenie. Zgłaszane fotografie mogą być edytowane w aplikacji Zdjęcia, także można ingerować we wszelakie ustawienia tam dostępne.

Firma zatrudniła już kilku znanych sędziów, aby wybrali najlepsze prace. Są to m.in.: Jon McCormack, Malin Fezehai (fotograf New York Times), a także znany z Apple Phil Schiller. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni 4 marca 2020, a ich prace pojawią się na stronach Apple, a także w kampaniach cyfrowych i sklepach Apple.