Apple. Koniec iOS?! W poniedziałek dostaniemy iPhoneOS 14!

Opublikowano 19.06.2020 8:50 Aktualizacja: 19.06.2020 9:39 -


Tego chyba nikt się nie spodziewał, ale wiele wskazuje na to, że już w poniedziałek podczas WWDC 2020 ogłoszony zostanie koniec iOS. Tak przynajmniej twierdzi znany leaker Jon Prosser, który zasłynął kilkoma potwierdzonymi informacjami. iOS zastąpiony zostanie... iPhoneOS.

Z drugiej jednak strony, jak tak myślę o tej zmianie to wszystko się układa: dostaliśmy niedawno iPadOS, wcześniej oczywiście był już macOS i tvOS, także pora na uporządkowanie nazewnictwa także w segmencie iPhone'ów.

W poniedziałek rusza WWDC 2020, a konferencja zaplanowana jest na godzinę 19 czasu polskiego. Będziemy relacjonować na żywo to, co dzieje się w świecie Apple.

WWDC 2020 - co zostanie pokazane?

Zawsze podczas wydarzenia prezentowany jest najnowszy system operacyjny. Wspomniany iPhoneOS 14 powinien zatem zostać pokazany. Oprócz niego spodziewamy się zapowiedzi wokółusznych słuchawek, dwóch modeli iPada (Air 4 i budżetowy), nowy iMac, a także Apple TV w nowej odsłonie.

Nowy iMac z ekranem w stylu Apple Pro Display XDR

LIGHTING DALEJ W IPHONE 12?

Jak widać na zdjęciach są trzy rozmiary iPhone’a 12 – tyle, ile ma pojawić się na jesieni. Opublikowane nie tak dawno plotki sugerują, że nowy iPhone 12 pojawi się nie z portem USB-C (jak oczekiwano), ale dalej z portem Lighting. Stary port miałby zostać wycofany za rok i to całkowicie – w zamian za niego nie pojawiłoby się żadne gniazdo. Takie rewelacje podaje znany leaker na Twitterze (@choco_bit).

IPHONE 13 TYLKO Z BEZPRZEWODOWYM ŁADOWANIEM?

Informacje o całkowitej rezygnacji z portów ładowania pojawiały, się z tego co pamiętam już przy iPhonie X. Ten pojawił się z gniazdem, jedenastki także. Dwunastka na pewno będzie miała gniazdo, a jak będzie z pechową trzynastką?
W przyszłorocznym modelu oprócz bezprzewodowego ładowania ma pojawić się także inteligentne bezprzewodowe przesyłanie danych. Na razie nic więcej nie wiadomo na temat technologii.

źródło: Twitter

Wieści z Rozładowani.pl