Po premierze iOS 12 było wiele narzekania. Użytkownicy oczekiwali więcej nowości, a także lepsze stabilności, co zawsze cechowało system od Apple. Rzeczywistość była jednak zupełnie inna, w iOS 12 znalazło się sporo niedociągnięć. Jak będzie tym razem? Fakt, że firma testuje już betę 13.1, może mieć dwuznacznie efekty.

Z jednej strony może to wskazywać na to, że podstawowa wersja „trzynastki” jest już na tyle dopracowana i bezbłędna, że programiści Apple mogą skupić się spokojnie na aktualizacji. Z drugiej jednak strony może się okazać, że iOS 13 nie jest dość stabilny i pracuje się nad jego aktualizacją, aby została wypuszczona tak szybko, jak to tylko możliwe.

R E K L A M A

Ewentualna wpadka z systemem mogłaby negatywnie wpłynąć na sprzedaż tegorocznych modeli iPhone’ów 11. Apple rzecz jasna nie może do tego dopuścić, gdyż konkurencja wysoko wiesza poprzeczkę i nowe smartfony od Tima Cooka po prostu muszą się sprzedawać.

iPhone 11 z portem Lightning i ultraszerokokątnym obiektywem

Oprócz iOS 13.1 w wersji beta firma opublikowała także iPad OS 13.1 beta. Trzeba zwrócić uwagę, że to pierwsza sytuacja, żeby beta aktualizacji była dostępna jeszcze przed premierą podstawki. Informacje od beta testerów sugerują, że zmiany mają na celu przywrócenie funkcji, które w fazach testów zostały usunięte z iOS 13. Nie były one po prostu na tyle dopracowane, aby pojawiły się podczas premiery.

W becie 13.1 przywrócono także możliwość udostępniania w Mapach. Pojawi się także nowy wskaźnik głośności AirPods, a także odnowione ikony HomeKit. Premiera iOS 13 odbędzie się we wrześniu i wszystko wskazuje na to, że parę dni później wypuszczona zostanie pierwsza aktualizacja.

Apple iOS 12.4.1 – ważna aktualizacja

Warto także zaznaczyć, że Apple opublikowało najpewniej ostatnią już aktualizację systemu iOS 12. Wersja 12.4.1 zawiera bardzo ważne poprawki i zalecana jest jak najszybsza aktualizacja.


Posłuchaj nas!