To, że 5G pojawi się w urządzeniach od Apple, było pewne, ale do tej pory przypuszczano, że nie nastąpi to wcześniej niż w 2021 roku. Jak widać, firma dostrzega pędzący rynek i przyspiesza swoje prace nad 5G. Pierwotnie urządzenia takie miały posiadać modemy 5G od Intela, jednak Apple postawiło ostatecznie na Qualcomm. Wskutek takiej decyzji sam Intel odstąpił od prac nad 5G.

Zmiana dostawcy powinna teoretycznie opóźnić wprowadzenie 5G w iPhone’ach, ale jak się okazuje, stało się zupełnie odwrotnie. Najwidoczniej Apple podjęło słuszną decyzję, zmieniając Intela na Qualcomm. Według analityka w 2020 roku pojawią się trzy rozmiary iPhone’ów: 5,4”, 6,1” i 6,7”. Pierwszy z nich będzie zatem jednym z najmniejszych telefonów Apple w ostatnich latach. iPhone XS posiada ekran o przekątnej 5,8 cala. Natomiast największy, 6,7-calowy iPhone byłby większy od XS Max (6,5”).

Apple rezygnuje z 3D Touch w nowych iPhonach

Wracając jednak do samego 5G. Zarówno najmniejszy, jak i największy iPhone otrzymać mają 5G „od ręki”. Środkowa wersja natomiast otrzyma wsparcie 5G rok później, w 2021 roku. Ming-Chi Kuo informuje również, że Apple nie odstąpiło od prac nad własnym modemem 5G, który ma pojawić się na przełomie 2022 i 2023 roku.

Zanim jednak iPhone’y z obsługą 5G pojawią się na rynku, czeka nas premiera tegorocznych modeli. Spodziewana jest na wrzesień, w ofercie powinny pojawić się trzy modele: dwa OLED: 5,8” i 6,5”, a także jeden LCD: 6,1”.


Posłuchaj nas!