Od kilku dni powielają się informacje, że Apple już niebawem pokaże najnowszego iPada Air 4 (2020), a także Apple Watcha 6. Niektóre informacje mówią nawet konkretnie, że premiera planowana jest na wtorek, 8 września. Jeden ze słowackich serwisów, svetapple.sk postanowił przygotować rendery pokazujące najnowsze iPada.

Oczywiście iPad Air 4, jak i nawet Apple Watch 6 schodzą na drugi plan, bo wszyscy fani marki wyczekują największej premiery tej jesieni, czyli najnowszego iPhone’a 12. Na to jednak jeszcze czekamy, a tymczasem zobaczcie rendery przygotowane przez naszych południowych sąsiadów.

svetapple.sk
svetapple.sk

Rendery pokazują to, co od wielu już tygodni krąży po internecie. Chodzi oczywiście o podobieństwo iPada Air do jego mocniejszego brata, czyli do iPada Pro. Zresztą w tej stylistyce spodziewać się można także iPhone’a 12, ale to na razie plotki. Wąska ramka i kanciaste brzegi ma być wizytówką iPada Air 4 w 2020 roku.

R E K L A M A
svetapple.sk
svetapple.sk

Najnowsze informacje sugerują, że w iPadzie Air nie zobaczymy czytnika FaceID. Oczywiście chodzi o znaczne odchudzenie nie tylko urządzenia, ale i jego ceny. Rezygnacja z kamerki FaceID obniża koszt produkcji, a także ceny końcowej. Zamiast tego zastosowano najprawdopodobniej czytnik TouchID, który umieszczony jest w guziku blokady:

svetapple.sk
svetapple.sk

IOS 14 – CO O NIM WIEMY?

Widgety! Podobnie, jak w przypadku iOS 14, tak i w systemie operacyjnym na iPady otrzymujemy możliwość umieszczania widgetów na ekranie. Przydanta funkcja, chyba nawet bardziej, niż w przypadku iPhone’a.

wwdc iPadOS 8

ROZMOWY FACETIME NA IPADZIE

Wreszcie spora zmiana – podczas rozmów przychodzących nie dostaniemy zakrytego całego ekranu, bo “ktoś dzwoni”. Do tej pory nawet jak pracowaliśmy nad jakimś projektem, kiedy dzwonił telefon – cały ekran pokrywał się FaceTime’em. Teraz otrzymamy skromny pasek w górnej części ekranu.

NOWA WERSJA KALENDARZA W IPADOS 14

Tutaj wiele nie trzeba mówić – wygląda to tak, jakby designerzy Apple ostro wzorowali się na… Fantastical.

wwdc iPadOS 6

APPLE PENCIL NA NOWO

To ma być rewolucja. Rozpoznawanie pisma ręcznego ma być o wiele bardziej przyjazne. Podczas konferencji WWDC zapewniono, że będzie to bardziej komfortowe od pisania na klawiaturze. Cóż, nie mogę się doczekać testowania tej funkcji, gdyż pisanie na klawiaturze ekranowej zazwyczaj mnie dobija.

źródło: svetapple.sk