Jak co roku wrzesień kojarzy nam się z Apple Event i premierami nowych sprzętów. Możemy pokusić się o stwierdzenie, że to już tradycja. Mimo iż najbardziej wyczekujemy najnowszego iPhone, dziś raczej go nie zobaczymy. Premiery za to mają doczekać się inne sprzęty firmy z Cupertino. Wielbiciele marki, tak samo, jak redakcja DailyWeb, zasiądą przed smartfonami, komputerami lub telewizorami i będą oglądać Apple Event.

Apple Event 2020 – gdzie i kiedy oglądać konferencję apple?

Wiele osób zapewne pamięta, że niegdyś konferencje Apple można było oglądać jedynie za pośrednictwem urządzeń tego producenta. Na szczęście to się zmieniło. Apple otworzyło się na wszystkich zainteresowanych ich sprzętem, oprogramowaniem oraz usługami. Już dziś o godzinie 19:00 rozpocznie się transmisja Apple Event. Będzie można ją oglądać na stronie internetowej Apple, dedykowanej tego typu wydarzeniom – link. Transmisja Apple Event dostępna będzie również na YouTube – link. Na łamach DailyWeb będziemy na bieżąco informować o nowościach, które Apple dziś zaprezentuje.

Co możemy zobaczyć na dzisiejszym Apple Event?

Po dzisiejszym Apple Event spodziewamy się premiery kilku sprzętów. Możemy zobaczyć iPada Air 4, Apple Watch 6, a także pakiet usług Apple One.

Pierwszą nowością, którą przyniesie nowa odsłona zegarka to nowy procesor S6, który ma być nie tylko znacznie szybszy, ale również bardziej energooszczędny. Analitycy twierdzą, że to właśnie kluczowy element, który będzie wspierał tryb monitorowania snu. Taka funkcjonalność nadal była przewagą większości urządzeń, które stworzone były przez konkurujące z Apple firmy. Nawet najtańsze Smart-paski jak Mi Band dysponowały tą ciekawą funkcją. Apple wreszcie nadrabia zaległości.

Więcej o przewidywaniach na temat Apple Watch Series 6 możecie przeczytać na łamach DailyWeb:  Apple Watch Series 6 będzie działał szybciej i dłużej. Zbada też Twoje zdrowie psychiczne.

Najnowsze informacje sugerują, że w iPadzie Air nie zobaczymy czytnika FaceID. Oczywiście chodzi o znaczne odchudzenie nie tylko urządzenia, ale i jego ceny. Rezygnacja z kamerki FaceID obniża koszt produkcji, a także ceny końcowej. Zamiast tego zastosowano najprawdopodobniej czytnik TouchID, który umieszczony jest w guziku blokady.

Więcej o przewidywaniach na temat iPada Air możecie przeczytać na łamach DailyWeb: Apple iPad Air 4 (2020) na renderach – premiera za kilka dni?

Pakiet usług ujmowany jest w kodzie pod właściwą nazwą, jak i pod kryptonimem „aristotle”. W kodzie aplikacji znaleziono fragmenty sugerujące włączenie Apple Music do pakietu usług Apple One. Jednocześnie odnaleziono komunikat informujący o nieobciążaniu użytkownika za dwie subskrypcje jednocześnie (Apple Musi oraz Apple One).

Więcej o przewidywaniach na temat Apple One możecie przeczytać na łamach DailyWeb: Apple One poznamy już wkrótce? Wiele na to wskazuje