W tym roku mamy już kolejne „święto sadowników”. W trakcie poprzednich mogliśmy zobaczyć nowego iPada Air, iPada, Apple Watch Series 6, Apple Watch SE, a także pakiet usług nazwany Apple One. W późniejszym terminie Apple zaprezentowało nam cztery odmiany swojego smartfona – iPhone 12, iPhone 12 Mini, iPhone 12 Pro oraz iPhone 12 Pro Max. Co prawda byliśmy dotychczas przyzwyczajeni, że we wrześniu poznajemy nowe wersje iPhone, ale rok 2020 zaskakuje pod wieloma względami. W połowie tego roku firma zapowiedziała także ciekawą zmianę. Producent MacBooków będzie stopniowo rezygnować z procesorów Intela na rzecz… własnych.

iOS 14.2 dostępny do pobrania. Jakie nowości i poprawki przynosi aktualizacja systemu na iPhone?

Premiera MacBooków z Apple Silicon

Nadszedł dzień, w którym możemy zobaczyć nowe MacBooki z procesorem Apple Silicon. Dziś o godzinie 19:00 rozpocznie się kolejny w tym roku Apple Event. Transmisję z wydarzenia będzie można oglądać na dedykowanej stronie Apple – link. Ponadto transmisja będzie dostępna także na YouTube – link. Na łamach DailyWeb będziemy się starali na bieżąco informować Was o wszystkich informacjach o nowych MacBookach oraz samym procesorze Apple Silicon.

Apple iPhone 12 Pro – na ten telefon czekałem 2 lata – pierwsze wrażenia

macOS Big Sur

Spodziewamy się, że po premierze nowych MacBooków z procesorem Apple Silicon, do użytkowników trafi ostateczna wersja MacOS Big Sur.

Główną zmianą, którą podczas WWDC 2020 promowało Apple jeśli chodzi o MacOS 11 Big Sur jest zaktualizowany design systemu operacyjnego. Można się było tego spodziewać – MacOS będzie nadal upodabniał się coraz bardziej do rozwiązań wizualnych znanych z iOS i iPadOS. Wśród nowości, które pokazano podczas WWDC 2020 są np. półprzezroczyste paski menu i narzędzi czy nieco zmienione przełączniki i paski głośności czy jasności. Dotyczy to także trybu ciemnego (dark mode). Co ciekawe, w Big Sur zmieniono też dźwięki systemowe. Wśród innych ciekawych zmian należy również wymienić nowe, przeprojektowane ikony aplikacji od Apple. Dotyczy to np. Kalendarza, Notatek, Zdjęć, Mail, Findera. W MacOS 11 Big Sur będzie też Control Center działający na podobnej zasadzie jak na iPhone i iPad. W prawym górnym rogu użytkownik będzie mógł wybrać najbardziej potrzebne mu opcje i z tego poziomu błyskawicznie zmieniać ustawienia systemu.

Więcej na temat MacOS Big Sur możecie przeczytać w tekście Kuby: WWDC: MacOS 11 nazywa się Big Sur. Apple zdradza nowości nowego systemu operacyjnego


Posłuchaj nas!