Apple design resources - MacOS już dostępny. Nie dla wszystkich

Apple design resources – MacOS już dostępny. Nie dla wszystkich

Opublikowano 7.08.2018 9:17 -


Biblioteka dla projektantów od Apple kilka dni temu doczekała się aktualizacji w postaci plików dla Mac OS. Pojawiły się mockupy nowych sprzętów Apple oraz glify do touchbara.

Chciałem Wam pokazać, co można znaleźć w nowej paczce. Jednak Apple przypomniało mi, dlaczego ich nie lubię. Pracuję na Windowsie jak bardzo wielu projektantów (wbrew pozorom). Pliki do pobrania na stronie Apple dla Photoshopa są jednak w rozszerzeniu .dmg, które jest nieobsługiwane przez Windowsa.

Jest to dla mnie bardzo frustrujące, że na jednej stronie jest taka rozbieżność. Fotki produktowe – mockupy dostępne są w postaci normalnych .psdków spakowanych w .zip. Mogę je bez problemu pobrać i użyć:

dostępne programy

UI Kit przydatny przy projektowaniu aplikacji dostępny jest w formie plików dla Sketcha, Photoshopa oraz XD (UI dla iOS). To poniekąd pokazuje, jak silnie zakorzeniony jest Photoshop w tej branży i jak XD szybko zyskuje. Mój problem polega na tym, że pomimo możliwości są one przygotowane wyłącznie dla użytkowników maków jako pliki .dmg. Chyba najlepiej porównać to do Windowsowej wersji .iso. Po co tak komplikować życie? Może czegoś nie wiem i jest za tym głębszy sens. Jeśli ktoś o nim coś wie, proszę, uświadomcie mnie w komentarzach.

Sketcha i Photoshopa jestem w jakiś naciągany sposób zrozumieć, że duże pliki itp. Ale Adobe XD? Na Boga, po co to komu. Przecież pliki robione na Maku bez problemu bangają na wersji okienkowej. Oprogramowanie bardzo silnie działające w chmurze, Przecież… ehhh.

Żalę się Wam tutaj, ponieważ nie rozumiem tego w ogóle. Niemniej jednak 8% czytelników DailyWeb korzysta z urządzeń Apple (iOS + MacOS) więc komuś ten link do plików może się przydać.

Wieści z Rozładowani.pl