Pamiętam, jak głośno Apple zapowiadało powstanie specjalnej maty ładującej Air Power podczas jednej ze swoich konferencji. Nie pamiętam jednak, aby tak głośno przyznawano się, że mata nie powstanie (na razie, bo plotki sugerują takową premierę), jednak do dzisiaj Air Power nie ma w sklepach. Samsung jednak nie robił hucznych zapowiedzi, tylko pokazał.

Poznajcie Samsung Wireless Charger Trio, czyli specjalną matę, która naładuje trzy urządzenia jednocześnie. Można na nią położyć smartfona, zegarek, a także słuchawki. Firma reklamuje, że również najnowszy tablet Galaxy Tab A7 można podpiąć do ładowarki. Brzmi zacnie.

LifeUnstoppable pr dl8 scaled

Ładowarka zasila sprzęty oczywiście bezprzewodowo. Jest to następczyni ładowarki Wireless Charger Duo. Ceny na razie nie znamy, ale niektóre portale donoszą, że nie powinna ona przekroczyć 100 euro za sztukę. Już teraz wiem, że Air Power od Apple nie będzie taka tania, przyjmuję zakłady.

R E K L A M A

SAMSUNG THE PREMIERE – PROJEKTOR 4K

Samsung pokazał dzisiaj także inne sprzęty, o lodówkach pisać rzecz jasna nie zamierzamy, ale są także telewizory i projektory. Oba z modeli projektorów zaoferują nam obraz o przekątnej odpowiednio 120 i 130 cali.  Jeśli chcemy mieć mega ekran, wystarczy nam “kawałek” ściany. Atutem projektora The Premiere ma być wbudowany głośnik. Dźwięk ma być dostępny w systemie Acoustic Beam. Sprzęt wykorzystuje aż trzy lasery, co pozwala na obraz w jakości 4K. Model wyższy, czyli The Premiere LSP9T to również pierwszy projektor na świecie, który dostał certyfikat HDR10+. Technologii nie trzeba chyba nikomu przedstawiać.

SAMSUNG THE TERRACE – TELEWIZOR DO OGRODU

Zewnętrzny telewizor Samsunga posiada certyfikat IP55, podobnie zresztą jak soundbar Terrace. Oba sprzęty są dzięki temu skutecznie zabezpieczone przed działaniem deszczu, wilgoci, kurzu, a – co istotne w ogrodach – także owadów. Soundbar Terra dodatkowo ma funkcję Adaptacji Dźwięku. Jest to niezbędne przy oglądaniu TV na zewnątrz, gdyż głośnik sam dostosuje dźwięk w zależności od przestrzeni i oglądanej treści.

Samsung postanowił odpuścić tegoroczne targi IFA 2020 w Berlinie i nie pofatygował się na wyjazd. Niemniej jednak firma przygotowała swój event, na którym zaprezentowano najnowsze produkty. Uznajemy więc, że jest to element IFA 2020, stąd informacje o premierach tej firmy znajdują się w sekcji IFA 2020.


Posłuchaj nas!