Apple wraz z premierą iPhone 12 planuje udostępnić użytkownikom pakiety subskrypcji swoich usług jako Apple One. Połączenie usług w pakiety ma przynieść Apple zwiększenie liczby użytkowników, a tym samym ciekawszą ofertę dla tych drugich. 

Pakiety usług są ciekawym rozwiązaniem. Umożliwiają użytkownikom w ich ramach obniżenie należnej opłaty w porównaniu do zakupu usług oddzielnie. Często ten zabieg jest stosowany przez operatorów telekomunikacyjnych. Możemy spotkać się z ofertami w ramach jednej opłaty usług telekomunikacyjnych, internetu, telewizji, czy też innych. Apple oprócz sprzętu, oferuje użytkownikom szereg usług, które działają w modelu subskrypcyjnym. Zaliczyć możemy do nich Apple Music, Apple TV+, News+, Apple Arcade, a także iCloud. Te właśnie usługi mogą być niebawem oferowane w pakietach.

R E K L A M A

Chyba wszystko jasne – iPhone 12 dopiero w październiku, a wcześniej Apple Watch 6 i nowy iPad

Apple one jako pakiet usług

Bloomberg donosi, że wraz z premierą nowego modelu iPhone, Apple chce zaoferować użytkownikom pakiety składające się z powyższych usług. Serwis podaje, że najniższy pakiet może zawierać Apple Music oraz Apple TV+. Kolejny ma składać się z usług zawartych w najniższym pakiecie, wzbogacony o Apple Arcade. W następnym pakiecie ma pojawić się dodatkowo Apple News+. Ostatni, zarazem najbogatszy i najdroższy pakiet, ma zawierać wszystkie dotychczasowo wymienione usługi oraz iCloud. Dzięki zastosowaniu pakietów usług możliwe będzie zaoferowanie użytkownikom niższej ceny pakietu, w porównaniu do subskrybowania każdej usługi oddzielnie. Tym sposobem Apple może zyskać nowych subskrybentów kolejnych swoich usług, które nie cieszą się dużą popularnością. 

Masz iPhone’a albo inny sprzęt Apple? Dzięki Tobie Tim Cook dołączył do elitarnego grona

Oszczędności oraz wirtualne zajęcia fintess

Mark Gurman z Bloomberga informuje, że w zależności od pakietu, oszczędności mogą sięgać między 2 a 5$, a w najwyższym pakiecie jeszcze więcej. Ponadto wskazuje, że Apple prawdopodobnie pracuje nad możliwością subskrybowania wirtualnych zajęć fitness. Specjalnie do tego miałaby być przygotowania aplikacja mobilna udostępniona dla iPhone’a, iPada oraz Apple TV. Z kolei serwis 9to5Mac zauważa, że już w iOS 13.5 znalezione zostały nawiązania do pakietów usług, które mogą być subskrybowane przez użytkowników. 

iPhone i Apple Watch będą wykorzystane w badaniach depresji

Start Apple One wraz z premierą iPhone 12, czy później?

Póki co, nie ma żadnego komentarza tych doniesień ze strony przedstawicieli Apple. Musimy pewnie czekać do premiery iPhone 12, aby przekonać się, czy ewentualne pakiety zostaną udostępnione użytkownikom, czy może to kwestia jeszcze dalszej przyszłości.

Źródło: Bloomberg / 9to5Mac