Dokładnie 10 lipca 2008 roku, swój start miał sklep, który zrewolucjonizował mobilny świat. Analitycy z App Annie opublikowali na swoim blogu artykuł, który dla wielu może być sentymentalną wycieczką wstecz. Dowiadujemy się z niej kilku ciekawych rzeczy. Według App Annie używamy średnio 40 aplikacji w swoich urządzeniach, poświęcając im aż 3 godziny dziennie. Dowiadujemy się też, że przez te dziesięć lat aż 10,000 aplikacji wygenerowało zysk powyżej miliona dolarów.

App Annie dzieli się też w swoim raporcie szeregiem grafik. Zobaczcie te najciekawsze:

Powyżej widzimy najchętniej pobierane aplikacje oraz te, za które użytkownicy najchętniej płacili. Pewne rzeczy się nie zmieniają w czołówce nadal Facebook. Cieszy mnie fakt, że zapomnieliśmy o gadającym kocie Tomie. Zaskakujące jest też, że Netflix z lidera pod względem sprzedaży, stał się tym, na którego najwięcej wydajemy.

Najchętniej ściągane gry, przez cały czas, globalnie. Nie jestem zaskoczony, to proste tytuły, które zna chyba każdy z nas.

Całkiem inaczej wygląda lista tych, na które wydajemy najwięcej pieniędzy. Pokemon GO to jedna z najnowszych gier na liście, mimo to znalazła się w zestawieniu.

Lista na najchętniej ściąganych aplikacji pokrywa się niemal w pełni z tym, co mamy zainstalowane na naszych smartfonach. Oczywiście oprócz dwóch ostatnich aplikacji, tutaj czujemy wpływ chińskiej populacji na globalny rynek.

Te, na które najwięcej wydajemy, to przeważnie usługi.

Podział na regiony. Jesteśmy daleko poza czołówką (Ale mamy Apple Pay! Wcześniej niż niektóre europejskie kraje ;) ).

Liczba aplikacji, które zapewniły dochód swoim twórcą powyżej miliona dolarów. Skala wzrostu imponuje.

To tylko najciekawsze grafiki wybrane przez redakcję 9to5mac. Pełny raport można zdobyć prosto ze strony App Annie wystarczy kliknąć ten odnośnik.


Posłuchaj nas!