Minęły już ponad dwa lata, od kiedy Apple zaskoczyło świat swoimi bezprzewodowymi słuchawki dousznymi. Sporo osób z nich szydziło, stały się jednak hitem sprzedaży. Nowe plotki mówią, że już niedługo zobaczymy ich nową wersję.

AirPods 2 spodziewaliśmy się jeszcze przed końcem 2018 roku. Okazało się, że tak jak mówiły niektóre plotki, Apple bardziej skupiło się na funkcjach zdrowia w nowym Apple Watch 4 niż projektowaniu słuchawek. Tym razem plotki płynące zza oceanu zdradzają, że nowa odsłona słuchawek zadebiutuje jeszcze w pierwszej połowie tego roku. To duża niespodzianka, bo już byłem pewny, że to kolejne akcesorium, o którym zapomniano. Nie wiemy, jakie nowości przyniosą Apple Watch 2, ale spodziewałbym się kilku usprawnień i funkcji związanych z monitorowanie aktywności lub zdrowia.

Apple znów wytycza trendy

Początkowo AirPods były wyśmiewane. Szydzono z tego, jak się w nich wygląda; szydzono z tego, że łatwo je zgubić. Mówiono też, że trzeba być głupim, by płacić tyle za tak marną jakość dźwięku. Apple samo też podkładało nogę swoim klientom. Dość wysoko (69 dolarów) wyceniło możliwość dokupienia zgubionej słuchawki. Echem obiło się w sieci zablokowanie aplikacji do odnajdywania słuchawek (chociaż później system natywnie wsparł tę funkcję). Użytkownicy do dzisiaj skarżą się na losową jakość etui (niedolegający plastik), nierównomiernie zużywające się akumulatory w słuchawkach oraz problemy „wygrzanych” słuchawek, które grają na różnym poziomie głośności.

Apple ma nowy problem. Tym razem nie chodzi jednak o iPhona

Nic z powyższych nie wpłynęło jednak na sprzedaż. Słuchawki AirPods są nadal jednym z najchętniej kupowanych akcesoriów. Ludzie z miejsca polubili wygodę płynącą z ich użytkowania. Zauważył to rynek, na którym znalazły się z miejsca, setki podobnych konstrukcji — czasem lepszych, czasem gorszych. Jedne z tańszych odpowiedników, przetestował ostatnio dla was Kuba.

AirPods 2 wprowadzą funkcje związane ze zdrowiem

Nowe słuchawki na pewno będą lepsze. Myślę, że mogłyby zostać poprawiona ich ergonomia, jakość dźwięku i czas pracy na baterii. Niektórzy konkurenci zostawiają pod tym względem Apple mocno w tyle.

Jeszcze przed premierą Apple Watch 3 mówiło się, że Apple zaprezentuje w nowym zegarku funkcję bezinwazyjnego glukometru. Mówiono o tym również w kontekście Apple Watch 4. Od tamtego czasu technologia takich glukometrów mocno się rozwinęła. Jest już kilka różnych metod pomiaru a akuratność niektórych to nawet 98%. Apple nastawione na promocje zdrowych nawyków, może wyposażyć nowe słuchawki w taki czujnik. Dużo mówi się też, że słuchawki mogą mieć też jakieś inne czujniki, jak dodatkowy pulsometr lub dodatkowe elektrody ECG w połączeniu z Apple Watch 4. Co okaże się prawdą? Zobaczymy niedługo :)