Aplikacje, które powinieneś mieć na swoim smartfonie!

Aplikacje, które powinieneś mieć na swoim smartfonie!

Opublikowano 16.08.2019 10:31 -


Wiadomo, że niemal każdy z nas spędza codziennie na urządzeniu mobilnym minimum kilka godzin. Przeglądamy media społecznościowe czy rozmawiamy ze znajomymi.

W czym jednak smartfon jeszcze może okazać się przydatny? Przygotowaliśmy dla Was listę aplikacji na smartfony, których głównym celem jest ułatwić ludziom funkcjonowanie w dzisiejszym świecie oraz obsługę telefonu jako taką.

Bezpłatne aplikacje w sklepach producentów

Zarówno w Google Play, jak i Apple Store każdego dnia pojawiają się zupełnie nowe propozycje programów, które mają zaciekawić swoimi funkcjonalnościami użytkowników. Wśród nich można znaleźć wiele naprawdę wartościowych i niedocenionych przez posiadaczy smartfonów apek, poprawiających komfort korzystania na co dzień z telefonu. Do czego są one przydatne?

aplikacje

Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje np. „DiskUsage”, czyli program sprawdzający zawartość smartfona oraz kategoryzujący wszystkie pliki pod względem ich wagi. Użytkownik w dowolnym momencie może zwolnić pamięć, usuwając zbędne pliki bądź przenosząc je na kartę SD. Nie oszukujmy się, teraz na smartfonach przechowujemy coraz więcej ważnych dla nas danych, których wolelibyśmy nie stracić. Aplikacja ta jest świetną alternatywą dla wszystkich użytkowników, którzy nie są przekonani do trzymania zdjęć i plików w chmurze.

Coś dla nocnych marków

Wielbiciele przeglądania nowinek internetowych późnym wieczorem również znajdą wśród propozycji coś dla siebie! Aplikacja „Darker” umożliwia dostosowanie odcienia ekranu smartfona do aktualnego oświetlenia oraz preferencji użytkownika. Do tej pory zostało już wprowadzone między innymi przez przeglądarkę Google oraz Messenger, a już niedługo także przez Facebooka. Program ten pozwala jednak na zdecydowanie szersze wykorzystanie jego możliwości i ustawienie kolorystyki dowolnej aplikacji tak, by ta nie raziła nas w oczy. Jestem przekonana, że wraz z wejściem na rynek nowych systemów operacyjnych straci ona zainteresowanie wielu użytkowników. Na razie jednak można cieszyć się pełnym dark mode w smartfonie zupełnie na darmo.

aplikacje

Ciekawym rozwiązaniem jest również aplikacja dedykowana dla wszystkich zapominalskich, czyli „How Long Since”! Pozwala ona dodawać sobie przypomnienia ze szczegółowymi opisami, dzięki czemu będziesz pamiętać o każdym ważnym wydarzeniu, ale i o codziennych obowiązkach. Jak dla mnie jest to aktualnie niezbędny program na smartfona! Każdemu z nas zdarza się wyrzucić z pamięci wiele cennych informacji, o których przypominamy sobie po fakcie.

Warto raz na jakiś czas przejrzeć nowości oferowane przez producentów telefonów. Często można znaleźć tam programy znacznie ułatwiające codzienne funkcjonowanie. Osobiście zakochałam się w możliwościach „How Long Since” i nie zapominam już o podlewaniu kwiatów w mieszkaniu. Czekam na Wasze pierwsze opinie o wymienionych aplikacjach!

Wieści z Rozładowani.pl

Poszukujemy do DailyWeb dwóch redaktorów i korekty [Zobacz]

Plebiscyt DailyWeb na najlepszy sprzęt: DailyWebstery 2020 - [Zagłosuj]