Google aktualizuje aplikację Wiadomości. Wśród nowości pojawią się reakcje w postaci emotikonek, rozszerzenie inteligentnych odpowiedzi o naklejki, czy też wbudowany edytor graficzny. 

Aplikacja Wiadomości

Aplikacja Wiadomości w niektórych smartfonach jest podstawową do obsługi SMS-ów i MMS-ów, a w niektórych zamiennikiem. Nie mniej jednak jest bardzo popularna i chętnie wykorzystywana przez użytkowników. Zwłaszcza teraz, gdy wreszcie w Polsce obsługuje ona wiadomości RCS, chociaż w aplikacji nazwano ją Chat. RCS umożliwił przesyłanie wideo, obrazków, gifów, a także informowanie o tym, że ktoś właśnie pisze do nas wiadomość. Znamy takie możliwości, chociażby z iMessage oraz Messengera od Facebooka. 

R E K L A M A

wiadomosci google

Nowe funkcje w aplikacji Wiadomości

Google właśnie wprowadza do Wiadomości kilka funkcji, nowych dla samej aplikacji, ale dla użytkowników niekoniecznie, jeśli ktoś korzystał z wcześniej wspomnianych komunikatorów. Od teraz użytkownicy będą mogli reagować na wiadomości emotikonami. Po dłuższym przytrzymaniu palca na konkretnej wiadomości ukaże się panel z animowanymi emotkami, które mają wyrazić emocje w stosunku do tej konkretnej wypowiedzi czy zdjęcia. Możliwość wysyłania reakcji jest ograniczona do komunikacji w formie Chata. Obrazkowe formy zyskają także inteligentne odpowiedzi. Użytkownik będzie mógł skorzystać z sugerowanych naklejek, które mają stanowić odpowiedź na wiadomość. Ta funkcja też jest ograniczona, ale do języka angielskiego. 

wiadomosci google edytor

Komunikacja przez Wiadomości nie tylko tekstowa

Google stara się pokazywać użytkownikom, że za pośrednictwem Wiadomości możliwe jest nawiązywanie kontaktów nie tylko w formie tekstowej. W aplikacji można już korzystać z przesyłania wiadomości głosowych. Zaimplementowane zostały również rozmowy wideo, jednak wymuszają one korzystanie z aplikacji Google Duo. Nowością jest również edytor multimediów. W trakcie rozmów możliwe będzie wysyłanie zdjęć, które użytkownik zmodyfikuje za pomocą wbudowanego w Wiadomości edytora. 

Wiadomości gonią inne komunikatory

Choć na co dzień nie korzystam z aplikacji Wiadomości, doceniam, że Google ją rozwija. Świetnie, że wreszcie w Polsce pojawił się RCS. Szkoda tylko, że póki co Google goni w tym zakresie konkurencję.

Źródło: Google


Posłuchaj nas!