Wiadomości Google staną się jeszcze ciekawszą aplikacją do komunikacji. Doniesienia wskazują, że pojawią się w nich kategorie, a także harmonogram wysyłania wiadomości.

Użytkownicy aplikacji Wiadomości Google otrzymują coraz ciekawsze rozwiązania. Jakiś czas temu aplikacja umożliwiła wysyłanie w Polsce wiadomości RCS, które w jej strukturach nazwane są Chatem. Sam RCS nazywany jest często następcą SMS. W lipcu zaś informowaliśmy Was o stopniowym wprowadzaniu odpowiedzi na wiadomości emotkami, umożliwieniu rozmów wideo, a także przesyłaniu wiadomości głosowych. Okazuje się, że to nie koniec nowości, a te, o których donoszą sami użytkownicy, sprawiają, że Wiadomości Google stają się jeszcze ciekawszą aplikacją do komunikacji.

Kategorie wiadomości

Pierwszą nowością w Wiadomościach Google są kategorie. Dzięki użytkownikowi @_AbdNz na Twitterze możemy zobaczyć, jak się prezentuje to rozwiązanie. Kategorie znajdują się w górnej części aplikacji i rozdzielają wyszukiwarkę od wiadomości. Możemy zauważyć kategorie związane z wiadomościami prywatnymi, transakcjami, tymczasowymi hasłami, a także ofertami. Sugerując się tożsamym rozwiązaniem znanym z Gmaila, możemy się domyślać, że kategorie będą przypisywane automatycznie do wiadomości. Użytkownicy będą mogli także sami je zmieniać. To może być ciekawy sposób na zarządzanie wiadomościami sms, chociażby na szybsze usuwanie tych, które są ofertami.

https://twitter.com/besaireddy/status/1323865351830999046

Harmonogram wysyłania wiadomości

Inną nowością jest harmonogram wiadomości. Informuje o nim użytkownik Twittera @besaireddy. Harmonogram umożliwi ustawienie dnia i godziny wysyłania konkretnej wiadomości do innych użytkowników. Możliwe będzie skorzystanie z zaproponowanych dat i godzin, jak i również wybranie własnych. Żeby zobaczyć funkcję harmonogramu konieczne będzie przytrzymanie przycisku „Wyślij”. Przed wysłaniem zaplanowanej wiadomości możliwe będzie również jej zmodyfikowanie, skasowanie, a także wysłanie natychmiastowe bez harmonogramu. Znamy już to rozwiązanie z innych aplikacji, jak chociażby klientów do obsługi maili, np. Gmail.

Powyższe nowości trafiają do pierwszych użytkowników. Niestety nie ma na razie żadnych oficjalnych komunikatów na ich temat.

Źródło: @besaireddy na Twitterze | @_AbdNz na Twitterze