Aplikacja Apple TV wreszcie dostępna na telewizorach LG

Aplikacja Apple TV wreszcie dostępna na telewizorach LG

Opublikowano 4.02.2020 13:54 -


Kiedy ponad rok temu Apple zapowiedziało rozwinięcie usługi Apple TV i stworzenie serwisu Apple TV+, wielu użytkowników zacierało, ręce oczekując wprowadzenia aplikacji do Smart TV. Rzeczywistość jednak szybko okazała się inna, bo stało się tak, że apka Apple TV dostępna miała być jedynie na najnowszych telewizorach.

Co więcej – aplikacji tej miało zabraknąć nawet na telewizorach kupionych kilka miesięcy wcześniej. W Polsce jedną z bardziej popularnych marek TV jest Samsung i LG. Samsung niestety wprowadził aplikację tylko w najnowszych modelach, a LG kazało chwilę czekać.

Teraz to się zmienia i zgodnie z obietnicą apka Apple TV trafia na modele telewizorów LG z 2019 roku. Do tej pory możliwe było korzystanie jedynie z AirPlay 2 do wyświetlana treści z urządzeń Apple na TV LG. Według zapowiedzi producenta także starsze modele, te z 2018 doczekają się aktualizacji i aplikacja Apple TV jeszcze w tym roku trafi do tych modeli.

Aplikacja zastąpi urządzenie Apple TV

Pojawienie się aplikacji wyeliminuje konieczność kupowania dedykowanego urządzenia, czyli w tym przypadku Apple TV 4K (lub też sticka od Amazona, który obsługuje Apple TV+). Warto zaznaczyć, że niestety gry z Apple Arcade nie będą działały w aplikacji na telewizorach marki LG. Do rozgrywki dalej niezbędny jest sprzęt od Apple.

Aktualizacja taka oznacza de facto pojawienie się niejako nowego rozwiązania od Apple – webOS. Firma spod logo nadgryzionego jabłka szybko zweryfikowała sytuację i otworzyła się na innych producentów, co wcześniej nie było możliwe. Sam ciągle zastanawiam się nad zakupem urządzenia Apple TV, szczególnie że cieszy się ono dobrymi ocenami. Według nich nawet aplikacja HBO GO działa tam rewelacyjnie, czego próżno oczekiwać od dedykowanej apki HBO na telewizorach Samsunga. Mam model TV z 2017 roku i obawiam się, że jedynym rozwiązaniem jest albo wymiana TV, albo właśnie zakup sticka od Apple czy też Amazona.

Wieści z Rozładowani.pl