Ant-Man i Osa - jest pierwszy zwiastun! To będzie rok Marvela?

Ant-Man i Osa – jest pierwszy zwiastun! To będzie rok Marvela?

Opublikowano 31.01.2018 21:08 -


Marvel udostępnił pierwszy trailer do drugiej części filmu o Ant-Manie. “Ant-Man i Osa” (“Ant-Man and the Wasp”) wejdzie do kin latem i będzie jednym z aż trzech komiksowych filmów studia, które zobaczymy w tym roku.

Głównym bohaterem trailera jest oczywiście tytułowy człowiek-mrówka (Paul Rudd) oraz The Wasp, w którą w tej i poprzedniej części wcieliła się Evangeline Lilly. Aktorka znana jest widzom choćby z kultowego już serialu “Lost” czy filmowej trylogii “Hobbit” w reżyserii Petera Jacksona.

Akcja drugiej części Ant-Mana według zapowiedzi toczy się zaraz po wydarzeniach z ostatniego “Kapitana Ameryki” i do nich nawiązuje także pierwszy dialog. Oprócz tego nie zabrakło mnóstwa akcji, zabawy z powiększaniem i zmniejszaniem przeróżnych przedmiotów znanej z poprzedniej części oraz solidnej dawki humoru. W klipie pojawia się też Michael Peña grający Luisa – jedną z najzabawniejszych postaci w całym filmowym uniwersum.

Premiera “Ant-Mana i Osy” w Polsce odbędzie się na początku sierpnia. To jeden z aż trzech filmów, które Marvel (należący do Disney) pokaże w tym roku. Już w lutym na ekrany kin wejdzie bowiem “Czarna Pantera” (“Black Panther”).  Zaś w maju – chyba najbardziej oczekiwana przez fanów – trzecia część “Avengers” o podtytule “Infinity War”.

Muszę przyznać, że osobiście nieco straciłem zainteresowanie filmami Marvela po dość przeciętnych moim zdaniem “Avengers: Age of Ultron” czy “Guardians of the Galaxy Vol. 2”. Jednak ostatnie produkcje, czyli “Spider-Man: Homecoming” i “Thor: Ragnarok” pokazały, że studio ma jeszcze kilka asów w rękawie i, choć już na pewno nie tak rewolucyjne, cały czas potrafi dostarczać dobrą, popkulturową rozrywkę.

Czy ten rok dla Marvela będzie zatem najlepszym w historii? Oczywiście czas pokaże. “Infinity War” jest według mnie sprzedażowym pewniakiem, ale ostateczny sukces będzie tak naprawdę zależał od popularności Czarnej Pantery i wspomnianego Ant-Mana.

Wieści z Rozładowani.pl