Anonymous. Historia Haktywizmu

Anonymous. Historia Haktywizmu

Opublikowano 14.12.2012 7:52 Aktualizacja: 14.12.2012 7:53 - 3


Ameryki nie odkryje polecając Wam dokument o tytule jak z nagłówka. Głównie dlatego, że pewnie wielu z Was go widziało. Ci, którzy jeszcze nie mieli okazji powinni się sprawą zainteresować. Zakładając, że odwiedzają mojego bloga, mogą być w kręgu zainteresowanych.

Dokument, jak wspomniałem do najmłodszych nie należy jednak ja styczność miałem z nim dopiero wczoraj. Przyznam szczerze, że bardzo mnie zachwycił i nie dlatego, że przedstawiona została masa ciekawych faktów, ale głównie za sprawą tego, że moja wiedza dotycząca fenomenu Anonymous został mocno uporządkowana. W materiale dowiedziecie się jaki udział Anonymous miały udział we Arabskiej Wiośnie Ludów, wyzwalając czy pomagając Tunezji i Egiptowi w obaleniu dyktatur. Jak służby specjalne przeraziły się skali zjawiska i jakie serwowali kary, dla osób biorących udział w procederze chociażby wspomagania WikiLeaks poprzez bombardowanie DDoS PayPal i Amazon.

W końcu zrozumiałem nie tyle działanie, ostatnio popularnej grupy Lulzsec, skąd się wzieli i co mieli wspólnego z Anonymous. Gorąco polecam, świetny materiał. Całe 1,5h samych ciekawych informacji. Poniżej link.

 

Wieści z Rozładowani.pl