Kurs Angular 2 od podstaw - może i nie idealny, ale bardzo wartościowy
Kurs Angular 2 od podstaw - może i nie idealny, ale bardzo wartościowy

Opublikowano 28.09.2016 9:22 - 4


W moje ręce wpadł kurs Angular 2 stworzony przez strefakursow.pl. Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne, prowadzący z radiowym głosem prowadzi kurs w bardzo profesjonalny sposób. O samym kursie wspominał także jakiś czas temu Sebastian:

Kurs Angular 2 od podstaw już w sieci!

Czego można się dowiedzieć?

W recenzowanym kursie przedstawione są podstawowe możliwości Javascriptowego frameworka - Angular w wersji 2. Prowadzący rozpoczyna kurs od przygotowania razem z użytkownikiem środowiska pracy, po czym przechodzi do tworzenia przykładowej aplikacji webowej. W tym przypadku bloku z artykułami, które możemy dodawać za pomocą formularza z validacją oraz oceniać je.

Miałem wrażenie, że niektóre kwestie tłumaczone są natomiast zbyt chaotycznie i przeskoczone zbyt szybko. Przez co użytkownik nie wie skąd się wzięły i dlaczego istnieją. Natomiast plusem takiego rozwiązania jest czas całego kursu - 4 godziny.

sk1

Czy w tym czasie poznamy Angular 2?

Odpowiedź brzmi Nie. Poznamy jedynie jego podstawowe możliwości i nauczymy się jak z nich korzystać w prosty sposób. Trzeba przyznać, że funkcje wprowadzenia do frameworka spełnia w świetny sposób.

Do kursu prowadzący dołącza zestaw plików, zarówno instalacyjnych środowiska jak i gotowych przykładów do analizy użytkownika. Cały kurs podzielony jest na rozdziały tematyczne, a one z kolei na krótkie ok. 5 minutowe filmiki tłumaczące dane zagadnienie. Oprócz samego Angulara użytkownik może poznać podstawy TypeScript, które niezbędne są do pracy z Angular. Główne wątki tłumaczone na przykładzie rozwijanej aplikacji to:

  • Komponenty
  • Usługi
  • Formularze (a także kontrolki, validacja)
  • Pipe'y

sk2

Dodatkowo na końcu każdego rozdziału dostępny jest mini-test na podstawie których wystawiany jest certyfikat. Niestety w mojej opinii testy te są zbyt proste, oferowane podpowiedzi to tak naprawdę odpowiedzi... A każdy sumiennie oglądający filmiki nie będzie miał żadnego problemu z zaznaczaniem poprawnej odpowiedzi.

Podsumowując

Przez kurs przechodziłem z wielkim zaangażowaniem, gdyż prowadzący oferuje ciekawy sposób prowadzenia kursu. Czy mogę powiedzieć że nauczyłem się podstaw Angular? Myślę, że jest to stwierdzenie zbyt mocne. Nazwałbym kurs raczej czymś w stylu wprowadzenia do Angular. Natomiast nie zmienia to faktu, że jest to kurs godny polecenia. Jego cena choć nie najniższa (69zł) to według mnie rekompensuje czas stracony na szukanie tutoriali i naukę w inny sposób.

Kup tutaj!

Autor: Radosław Bogusławski