Andy Rubin (ten od Androida) pokazuje nowy telefon, czegoś takiego nie widzieliście...

Andy Rubin (ten od Androida) pokazuje nowy telefon, czegoś takiego nie widzieliście…

Opublikowano 9.10.2019 12:40 -


Zacznijmy od wyjaśnienia pewnej kwestii. Andy Rubin to współzałożyciel Androida, uznawany za jego „ojca”, a także rzekomy odbiorca 90 milionów dolarów od Google wskutek zamieszania z oskarżeniami o wykorzystywanie seksualne. Była to swego rodzaju próba wyciszenia skandalu. Jak było rzeczywiście tego nie wiadomo. Wróćmy jednak do sedna: Andy to także CEO firmy Essential. Teraz pokazuje nowy telefon.

I od razu Rubin zaznacza, że nowy smartfon nie jest zwykłym smartfonem. Tak też wygląda, według niego, nowe urządzenie ma zmienić nasze spojrzenie na mobilne urządzenia. Rzeczywiście, smartfon charakteryzuje się „radykalnie innym formatem”, jak opisuje go sam Rubin. Zobaczcie zresztą sami:

CEO Essential pochwalił się telefonem na Twitterze, gdzie opublikował zdjęcia. Od razu w oczy rzuca się wygląd urządzenia: jest on cieńszy niż standardowe smartfony, ale przede wszystkim jest dużo wyższy. Dzięki temu ma posiadać on zupełnie „nowy interfejs użytkownika dla nowego formatu”.

Na zdjęciach i wideo widzimy także tył urządzenia, a także ciekawy efekt zmiany kolorów w zależności od kąta patrzenia na telefon. Premierowy smartfon od Essential, czyli PH-1 został niedawno wycofany, ale obiecano wtedy zupełnie nowe urządzenia i chyba staje się to faktem.

Nowy smartfon jest o tyle nietypowy, że aktualnie jest trend na tworzenie urządzeń o dużych ekranach. Zarówno są to ekrany wyższe, ale i szersze. Ten ma się wyróżniać ze wszystkich innych. Rubin rok temu zapowiadał, że ma sposób, aby stworzyć nowy telefon, gdzie mały ekran w połączeniu z dostosowanym oprogramowaniem zapewni nam komfort użytkowania.

Nowe urządzenie nosi prototypową nazwę „Project Gem”. Konto Essential Products opublikowało na Twitterze informacje, że telefon jest we wczesnych testach. Kiedy i w jakich krajach odbędzie się premiera? Na razie brak jest dodatkowych informacji na ten temat.

źródło: engadget.com

3 - 5 Sep 2020
Jesteśmy na #IFA2020 - zobacz naszą relację