Android TV przechodzi do historii?

Opublikowano 7.05.2020 14:56 -


Google szykuje spory rebranding swojego systemu dla telewizorów. Android TV ma zostać przemianowany na Google TV.

Jak donosi portal 9to5google.com, firma z Mountain View planuje rebranding swojego systemu dedykowanego urządzeniom Smart TV. Android TV, bo o nim mowa, wkrótce ma zostać przemianowany na Google TV. Jeśli nazwa ta brzmi dla was niepokojąco znajomo, uspokajamy – to nie déjà vu.

Produkt o takiej nazwie został zaprezentowany na początku zeszłej dekady. Stworzona we współpracy z Intelem, Sony i Logitechem platforma nie uzyskała jednak wyraźnej popularności. Ostatecznie została zastąpiona właśnie przez Android TV. System, obecny obecnie m.in. w urządzeniach Sony, Sharp, Xiaomi i Hisense, od kilku lat znajduje się w ścisłej czołówce podobnych rozwiązań na świecie. Czy zmiana nazwy wpłynie na tę pozycję?

20 milionów kont Androida wyciekło do sieci

Informacje o rebrandingu wciąż są nieoficjalne, jednak brzmią bardzo prawdopodobnie, Jeśli się potwierdzą, nie będzie to bowiem pierwszy raz, gdy z nazwy produktu czy usługi znika wzmianka o Androidzie. Brand stracił już na rzecz firmy-matki kilka usług ze swojego portfolio, wliczając w to Android Market (obecnie Google Play), Android Pay (obecnie Google Pay), czy też Android Wear (teraz Wear OS). Czy oznacza to, że już wkrótce całkowicie go pożegnamy? Nie da się wykluczyć takiej opcji, choć trudno wyobrazić sobie, aby miało się to stać w najbliższej przyszłości. Google w przeszłości zapewniało wielokrotnie, że nie zamierzają zrezygnować z marki. Wyrazem tego miała być także nowa identyfikacja wizualna zaprezentowana w zeszłym roku.

Wieści z Rozładowani.pl