Android Oreo na starszych smartfonach? Dzięki Action Launcher to możliwe!

Opublikowano 21.09.2017 8:16 Aktualizacja: 21.09.2017 9:03 -


Ostatnia aktualizacja popularnej nakładki na Androida, Action Launcher pozwala wypróbować kilka ciekawych opcji z najnowszej wersji systemu na smartfonach, które będą długo czekać na upgrade lub nie doczekają się go wcale.

Dzięki Action Launcher możemy skorzystać z funkcji znanych z Androida 8.0 na smartfonach z systemami w wersji Lollipop z 2014 roku i nowszych. Wśród udostępnionych nowości między innymi pojawiły się kropki powiadomień wyświetlane przy ikonach aplikacji informujące nas o nowym zdarzeniu. Aby zobaczyć powiadomienie lub najważniejsze funkcje aplikacji, wystarczy przytrzymać palec na ikonce.

actiona launcher1

Dodatkowo, Action Launcher wprowadził łatwiejsze dodawanie widżetów, które sprowadza się do przytrzymania ikonki i wybraniu odpowiedniej opcji. Uproszczeniu uległa również zmiana nazw i stylu ikon aplikacji. Mogą być na przykład okrągłe, kwadratowe czy w kształcie łzy. Co więcej, Action Launcher umożliwia upodobnienie systemu do tego, który znamy z serii Pixel oraz włączenie panelu Google Now.

actiona launcher3

Action Launcher nie jest nowością. Możemy pobrać go ze Sklepu Google Play za darmo, jednak jeśli chcemy wypróbować najnowsze funkcję, musimy zapłacić około 20 złotych. Instalując Action Launcher, trzeba liczyć się z tym, że smartfon może nieco spowolnić, więc dla właścicieli starszych urządzeń instalacja nakładki może okazać się niezbyt korzystna.


Autorem tekstu jest Justyna Smoleńska

Wieści z Rozładowani.pl