Android Messages RCS - wszystko, co musisz wiedzieć o następcy SMSów

Android Messages RCS – wszystko, co musisz wiedzieć o następcy SMSów

Opublikowano 21.11.2018 9:40 -


Google ma na swoim koncie wiele aplikacji przeznaczonych do wysyłania wiadomości – Hangouts, Duo czy Allo. Jednak najpopularniejszą do tej pory był podstawowy klient wysyłania SMS/MMS zainstalowany w niemal każdym telefonie. Był, ponieważ program został zaktualizowany i od teraz nosi nazwę Android Messages.

W czasie gdy Google pracowało nad nowymi funkcjami dla Androida, to Apple okazał się przodownikiem w wykorzystaniu połączenia systemowego do przesyłu wiadomości między urządzeniami mobilnymi. iMessage zyskało dużą popularność, pozwalając użytkownikom iPhonów na darmowe wysyłanie komunikatów z wykorzystaniem Internetu. To wszystko jednak może ulec zmianie, ponieważ Google rozpoczyna wdrażanie platformy komunikacyjnej RCS na dużą skalę, dodając szereg nowych funkcji do najpopularniejszego systemu operacyjnego.

Gboard dla Androida z pływającą klawiaturą już dostępny!

CZYM JEST TYTUŁOWY RCS (Rich Communication services)?

Rich Communication Services jest protokołem nadawanym między użytkownikami telefonów z wykorzystaniem sieci komórkowej. Ma on na celu zastąpić tradycyjne wiadomości SMS ze względu na liczne ograniczenia związane z przesyłaniem plików. Wprowadzenie tej technologii do wszystkich urządzeń jest tylko kwestią czasu. Proces został znacznie przyspieszony dzięki oświadczeniu, które zostało wydane przez GSMA dotyczące uniwersalnych standardów przesyłania dla każdego operatora.

RCS MESSAGING — SPECYFIKA DZIAŁANIA

Największą zaletą nowego programu jest połączenie zwykłego SMS-a z technologią pozwalającą na udostępnianie treści, załączników i innych elementów nawet do 100 MB. Oznacza to, że każdy użytkownik bez większych problemów będzie mógł wysyłać wideo, zdjęcia oraz audio. Zostanie także uruchomiona opcja wideoczatów, dzięki której na bieżąco będzie można prowadzić rozmowę dotyczącą załączonych plików. Dużym atutem jest również dołączenie wielu powiadomień, na przykład o dostarczeniu wiadomości i odczytaniu jej przez drugiego użytkownika.

Przeglądarka Tor dla Androida już dostępna!

Uważam, że Android Messages znajdzie zastosowanie nie tylko w życiu prywatnym każdego z nas, ale także w firmach, które bezpiecznie będą mogły informować swoich klientów o statusach realizacji zamówień, czy specjalnych rabatach. Każda wiadomość będzie wyświetlała konkretną nazwę odbiorcy, a nie jego numer telefonu, co pozwoli łatwo zweryfikować, kto próbuje się z nami skontaktować. Jest to aplikacja, która na pewno szybko zyska rzeszę fanów. Tak praktyczne rozwiązanie powinno pojawić się już dawno w systemie operacyjnym, jakim jest Android.


Autorem artykułu jest: Marika Kowalska

Wieści z Rozładowani.pl