Android Auto wreszcie w BMW! Powód do radości czy wstyd?

Opublikowano 5.08.2020 13:38 -


BMW, jedna z najbardziej rozpoznawalnych i cieszących się długą historią niemiecka marka, miała w swoim wyposażeniu niemałą lukę - brak wsparcia dla Android Auto i to w każdym aucie! Jak to się stało? Nie wiem, ale w tym samym momencie miejski Koreańczyk ma taką opcję. Choć od niedawna sytuacja się zmieniła, jest ona objęta dużą "gwiazdką".

Na wstępie należałoby uspokoić "jabłkową" część naszych czytelników, bo Apple Car Play działa we wszystkich świeższych BMW. Tym bardziej dziwi fakt braku wsparcia dla Android Auto, w końcu idea komunikacji jest taka sama. Widocznie klient kupujący BMW powinien być również klientem Apple i tyle.

3 Kwartał 2020

To jest czas, kiedy nareszcie BMW opracowało komunikację z Android Auto. Najwidoczniej to, co jest dostępne dla Skody Fabii czy innych aut z klasy kompakt, a czasem i mini, nie było priorytetem dla niemieckiego giganta. Wraz z nadchodzącą aktualizacją (na jesień tego roku) wiele aut otrzyma tę opcję. Jest jednak kilka warunków.

bmw

Musicie posiadać system min. iDrive 7.0 oraz być użytkownikiem BMW serii 3, 5, 7, 8, X3, X5 lub X7. Choć jest to dość szerokie spektrum ich gamy, znajdzie się dość liczna grupa osób, która nie będzie miała tyle szczęścia. iDrive 7.0 również ogranicza dość znacząco auta do tych najświeższych.

Tylko bezprzewodowo

Wymogi co do auta ograniczyły liczbę odbiorców, ale to nie wszystko - BMW będzie obsługiwało tylko połączenie bezprzewodowe. Co to oznacza? Bardzo nieliczną listę współpracujących modeli ograniczająca się na razie do Google Pixel i kilku topowych Samsungów. Trochę mało.

android auto

Rozumiem ideę, aby owo połączenie z telefonem było maksymalnie wygodne dla kierowcy - w końcu to BMW. Te samochody nie kosztują 50 czy 100 tys. złotych, a grubo powyżej 200, zatem i wymagania są wyższe. Wydaje mi się jednak, że wstawienie pod podłokietnikiem dodatkowego USB nie spowodowałoby znacznego sprzeciwu.

Bez dwóch zdań, tę aktualizację należy zaliczyć do tych przełomowych. Brak tak podstawowej (w dzisiejszych czasach) funkcjonalności jak inteligentne połączenie z Androidem musiało zdziwić wielu nowych właścicieli, którzy wzięli za pewnik jej obecność. Czy jednak tak mocno ograniczone rozwiązanie należy zaliczyć do sukcesu?

Wieści z Rozładowani.pl