android

Od kiedy dokonałem zmiany OS na swoim telefonie z iOS na Android, poczytuje niusy związane z tym drugim systemem operacyjnym. Zaciekawiła mnie mocno sytuacja związana z aktualizacją Samsunga Galaxy S do wersji systemu Android 2.2. Udało się ustalić, że wszystkie telefonu tego producenta zostały zaktualizowane w okresie letnim, z tym że tylko na Skandynawii i wyspach. Blogerzy wyciągali pospiesznie wnioski, że takowa aktualizacja pojawi się niebawem w Polsce. Niestety bardzo sie pomylili ;)
Z nieoficjalnych źródeł wynikało, iż rynek polski w tej materii miał pozostać pominięty – jednak Era swoich klientów udobruchała i ową aktualizacje przeprowadzili. Niestety tylko oni na stan obecny. W pleju aktualizacja ma się odbyć także w najbliższym czasie, a ja cały czas zastanawiałem sie co w wypadku posiadaczy telefonów niebrandowanych (nie sygnowanych przez żadnego operatora), gdyż takowy posiadam.

Postanowiłem zadzwonić do polskiego przedstawiciela firmy Samsung lecz niestety nie posiadają oni oficjalnej informacji kiedy takowa aktualizacja zostanie przeprowadzona i co ważniejsze na jakich warunkach. Dobra wiadomością jest informacja, którą otrzymałem nieoficjalnie od w/w producenta. Wieść głosi, ze nieoficjalnie aktualizacja prawdopodobnie zostanie uruchomiona w naszym kraju w połowie lutego! Ile w tym prawdy, przekonamy się niebawem.
Każdy w gorącej wodzie kąpany może takową aktualizacje uruchomić na swoim telefonie (na internecie masa tutoriali jak to zrobić) jednak przestrzegam, w przypadku telefonów niebrandowanych wiąże się to z utratą gwarancji (wgranie nieautoryzowanego oprogramowania). Nie wiem jak sytuacja się ma w przypadku telefonów od naszych operatorów komórkowych.
Przyznam szczerze, że jestem bardzo ciekawy tej aktualizacji, gdyż przeskok technologiczny pomiędzy wersja 2.1 a 2.2 jest dość ogromny, m. in. ze względu na optymalizacje kodu źródłowego, co zwiększa wydajność telefonu ponad czterokrotnie.
Niestety na chwile obecną pozostaje oczekiwać i przekonać się ile prawdy znajduje sie w informacjach nieoficjalnych.