Jak to jest zwyczaju, chwilę po premierze nowego system Android docierają do nas informacje o jego adaptacji u kolejnych producentów. Wyścig się rozpoczął, ponieważ realme GT z racji na program deweloperski udostępnił już publiczną betę, a Samsung S21 i Xiaomi Mi11 Ultra pojawiają się w Geekbench z tym systemem.

Myślę, że duża grupa osób, które kupiło topowy telefon za 3 do 6 tysięcy złotych, to użytkownicy wyczekujący kolejnego wydania systemu Android. Nic w tym dziwnego, bo topowe modele zawsze korzystają na tym najbardziej za sprawą najmocniejszych procesorów i najdłuższego obiecywanego wsparcia. Zmiany w nadchodzącej aktualizacji opisał już redakcyjny kolega.

Android 12 na realme GT

Realme podczas premiery modelu GT poinformowało nas o dodaniu go do programu deweloperskiego Android. Oznacza to, że chętni będą mogli bez przeszkód i obawy o gwarancję zainstalować wersję beta nadchodzącego Androida 12 z legalnego źródła. Tak właśni się stało i w poniedziałek realme upubliczniło swój link do oprogramowania na oficjalnym profilu na Facebook – dla odważnych drzwi stoją więc otworem.

Z tego miejsca chciałbym jednak uprzedzić, aby nie wykonywać takich aktualizacji na swoim głównym telefonie, gdyż błędy są naturalną częścią wersji beta. Na pewno zalecam wykonanie kopii danych – mówię to z własnego doświadczenia.

Projektujesz aplikacje mobilne? Najwyższa pora śledzić poczynania Android 12

Samsung S21 i Xiaomi Mi11 Ultra i Android 12? To możliwe

Inni producenci, którzy nie dołączyli wraz z flagowcami do programu, znajdują się na razie w blokach startowych. Nie oznacza to, że nic się nie dzieje. Wręcz przeciwnie, bo jesteśmy świadkami pierwszych testów S21 i Mi11 Ultra w znanych platformach testowych. Oznacza to, że również i oni działają w pocie czoła, aby przyśpieszyć prace nad finalną wersją.

Android 12 Xiaomi

Ciekawi mnie ilu z was nasłuchuje kolejnych informacji o Android 12 i instaluje kolejne wersje testowe, a ilu z was wychodzi z założenia, że zainstaluje nowy system dopiero po oficjalnym powiadomieniu o aktualizacji. Samemu zawsze wykonuje aktualizację od ręki, czasem nawet w wersjach beta czy pre-relase. Niestety zdarzyło się za to przypłacić wysoką cenę przy braku kopii, dlatego ponownie przypominam – jeśli chcecie zainstalować Android 12, najlepiej zróbcie to na zapasowym telefonie i stwórzcie backup danych.


Posłuchaj nas!