Z systemem Android od zawsze było mi nie po drodze, ale to subiektywna opinia. Teraz jednak dowiadujemy się, że pojawi się w nim dość przydatna funkcja, która pozwoli na odpalenie gier jeszcze przed ich pobraniem.

Rozwiązanie takie znane jest z konsol, szczególnie najnowszych. Odpalamy pobieranie gier, a następnie możemy już po kilku pobranych gigabajtach rozpocząć rozgrywkę. Oczywiście grywalność jest wtedy podstawowa, nie posiadająca wielu misji, ale zawsze to coś.

Android 12: odpalanie gier jeszcze przed pobraniem

Taka możliwość przydatna jest przy grach, które zajmują sporo miejsca, a niekoniecznie jesteśmy w zasięgu Wi-Fi bądź też sieci LTE/5G. Google ogłosiło wprowadzenie takiej funkcji podczas Games Developer Summit, które możecie zresztą prześledzić na YouTube.

Android 12 pojawia się u kolejnych producentów. System dostępny na realme, Samsungu i Xiaomi

Jak to będzie działać? Android podzieli nam paczkę z grą na części, a w pierwszej kolejności pobierze te pliki, które są niezbędne do odpalenia przygody. Następnie w tle pobierane będą pliki, które wymagane są przy dalszym etapie rozgrywki. Jak zapewnia Google odpalenie takiej gierki przed pobraniem robi z niej pełnoprawną grę, nie stracimy zatem zapisów i zdobytych osiągnięć, a pliki spokojnie zostaną później zainstalowane.

System Android 12 ma pojawić się jeszcze we wrześniu tego roku. Z każdym tygodniem otrzymujemy kolejne informacje na jego temat, na pewno będziemy informować i nowościach.