Android 10 Go - bezpieczny system od Google na słabsze telefony

Android 10 Go - bezpieczny system od Google na słabsze telefony

Opublikowano 27.09.2019 11:15 -


System Android od samego początku był tworzony z myślą o bezpieczeństwie użytkowników oraz prostym użytkowaniu. Właśnie z tego samego powodu w zeszłym roku Google utworzyło specjalną wersję Androida, z myślą o posiadaczach smarftonów o nieco słabszych parametrach. Stała aktualizacja oprogramowania jest bardzo ważna zwłaszcza ze względów przechowywania dużej ilości wrażliwych danych na telefonach. W związku z aktualizacją systemu do Androida 10 nie mogło zabraknąć także jego odpowiednika w wersji Go, która przynosi wiele ulepszeń.

Google twierdzi, że Android 10 Go ma za zadanie poprawić szybkość działania oraz bezpieczeństwo systemu operacyjnego smartfona. Odpowiednio zoptymalizowane oprogramowanie, dostosowane do parametrów telefonu, znacznie ułatwia jego pracę bez zbędnego obciążenia. Dlatego wszyscy posiadacze naprawdę wiekowych urządzeń, których pamięć RAM nie przekracza 1,5 GB, mogą się szykować na nadejście nowego systemu.

Co ma zmienić aktualizacja do Androida 10 Go?

Przede wszystkim każdy użytkownik będzie mógł zapomnieć o problemach z bezpieczeństwem danych. Nowy system ma chronić przed wirusami oraz włamaniami, jakie mogą mieć miejsce, kiedy oprogramowanie nie jest na bieżąco aktualizowane. Wszystko to związane jest z wprowadzeniem Andiatum, czyli nowego sposobu szyfrowania, jaki powstał z myślą o urządzeniach o słabych parametrach. Google poinformowało o powstaniu Andiatum już na początku roku, co zwiastowało, że pojawi się ono w Androidzie 10 Go.

android 10 go

Dzięki wprowadzeniu zmian znacznie przyspieszą także wszelkie aplikacje oraz staną się bardziej wydajne pod względem pamięci. Nie ulega wątpliwości, że nowa wersja specjalnego Androida może cieszyć się naprawdę dużym zainteresowaniem producentów, którzy tworzą serię urządzeń z niższej półki.

Gdzie do tej pory pojawił się system Android 10 Go?

Nowy system Googla od czasu wprowadzenia pojawił się w urządzeniach aż w ponad 180 krajach. Jest to naprawdę dobry wynik, który świadczy o dużym zainteresowaniu tą wersją systemu. Aktualnie oprogramowanie pojawia się w około 80% urządzeń nowych telefonów z Androidem. Ich nowa wersja ma pojawić się na rynku jeszcze w tym roku.

Źródło: Blog Google

Wieści z Rozładowani.pl