Android 10 dla Samsunga S10 i S10+ już dostępny w Polsce!

Android 10 dla Samsunga S10 i S10+ już dostępny w Polsce!

Opublikowano 3.12.2019 8:00 -


Samsung sprezentował wszystkim użytkownikom serii S10 niemały prezent tuż przed mikołajkami. Pomimo zapowiedzi i deadline’u wyznaczonego na koniec stycznia 2020 roku, już teraz można cieszyć się najnowszą wersją Androida na tych urządzeniach.

Jeżeli jesteście użytkownikami Samsunga S10 czy S10+, na pewno z niecierpliwością wyczekiwaliście na tę aktualizację. W końcu od dawna już krążyły po sieci zdjęcia działającego Androida 10 na S10+, a od dobrego miesiąca działała publiczna beta.

Samsung nie słynie z rychłego udostępniania aktualizacji na swoje urządzenia. Co roku w zestawieniu przegrywa z niemal każdym innym producentem. Zaskoczyło zatem, że tym razem aktualizacja pojawiła się 2 miesiące przed planami (co nie znaczy, że szybko).

Samsung Galaxy S10 i S10+

Plany

O planowanych aktualizacjach dowiedzieliśmy się dzięki jednemu z użytkowników Reddit, który to upublicznił listę pochodzącą z Izraelskiego Samsung Members. Owa aplikacja służy do komunikacji Samsunga z użytkownikami. Za jej pomocą dowiadujemy się o promocjach albo aktualizacjach. Również dzięki niej możemy zapisać się do testowania publicznej bety nowego oprogramowania. Choć czasem wymaga to niemałego poświęcenia, bo ma ono wiele błędów, polecam zapisywać się do przyszłych wydań.

Zdobyty harmonogram mówił o aktualizacjach:

  • styczeń – S10, S10+, S10e, M20,
  • luty – Note 10, Note 10+, S9, S9+, Note 9, A30, M30
  • kwiecień – A9, A70, A50s
  • maj – A7, A6, A6+, A10s, A30s, A50

Aktualizacja

Nowe oprogramowanie pojawiło się u naszych zachodnich sąsiadów już w ubiegły piątek, co zwiastowało rychłe pojawienie się go również u nas. Sytuacja powtarzała się z każdą wersją bety, które również w pierwszej kolejności były publikowane w Niemczech.

Dziś, 02.12.2019, Androidem 10 cieszą się również polscy użytkownicy modeli z serii S10 z wolnej sprzedaży. Aktualizacja zajmuje 2,0GB dla standardowych użytkowników albo 133MB, jeżeli uczestniczyliście w publicznej becie. Jakie nowości znajdują się w Android 10 i czy warto go zainstalować, możecie przeczytać w artykule poniżej.

Seria Samsung S10 już wkrótce z publiczną betą Android 10. Jak ściągnąć?

Jak to zawsze bywa, w pierwszej kolejności aktualizacja będzie możliwa do ściągnięcia przez OTA na urządzeniach z wolnej sprzedaży. Te zakupione przez operatora, mają standardowo kilka miesięcy opóźnienia. Jeżeli nie chcecie czekać, warto może rozważyć zainstalowanie oprogramowania XEO z SamMobile? :)

Wieści z Rozładowani.pl