Analogue Pocket to powrót do dawnych gier z Game Boya?

Analogue Pocket to powrót do dawnych gier z Game Boya?

Opublikowano 17.10.2019 15:32 -


Jeszcze kilka lat temu wielu z nas nie wyobrażało sobie dnia bez gry na swoim Game Boy’u. Wtedy był on na tyle popularny, że niemal każde dziecko dobrze znało tryby rozgrywek na pamięć. Kiedy jednak nadeszła era PlayStation Portable czy Nintendo, całkowicie zapomniano o dawnej konsoli z dużą ilością wbudowanych gier. Gdyby teraz pokazać dziecku Game Boy’a, na pewno nie wiedziałoby jak się tym posługiwać. Na szczęście z pomocą przychodzi Analogue ze swoim nowym projektem!

Firma ta od lat zajmuje się tworzeniem unowocześnionych konsoli do gier. Tym razem jednak postawiła na urządzenia przenośne, podejmując się przygotowania nowego Game Boy’a o nazwie Analogue Pocket. Nowe urządzenie ma być najbardziej zaawansowaną konsolą tego typu na rynku. Taki projekt może przynieść wielką sławę producentowi i przywrócić modę na stare przenośne gry.

analogue pocket

Wielki powrót dawnych gier, czyli czas na Analogue Pocket

Producent zawsze starał się dopracowywać swój projekt pod każdym względem. Tak ma być i tym razem! Analogue zapowiada, że będzie to najbardziej zaawansowany Game Boy, jaki kiedykolwiek powstał. Jedyne, co odziedziczył po swoim poprzedniku, to kształt oraz możliwość odtwarzania różnego rodzaju kaset. Nowością ma być za to bardziej zaawansowany wyświetlacz 3,5 cala, o ponad 10-krotnie większej rozdzielczości niż urządzenie Nintendo.

Pocket w hołdzie przenośnym konsolom

Analogue oficjalnie informuje, że projekt nowe konsoli powstał w hołdzie pierwszym modelom przenośnych urządzeń do gier. Ma więc on zachować po części funkcje swoich poprzedników, które zostały znacznie rozszerzone o nowe możliwości. Wśród nowości warto wyróżnić wejścia typu USB-C, miejsce na kartę SD, gniazdko słuchawkowe oraz wiele więcej. Co ciekawe, w urządzeniu pojawił się także syntezator o nazwie Nanoloop, a także adaptery, które pozwolą użytkownikom na odtwarzanie zupełnie nowych gier.

analogue pocket

Analogue Pocket ma się pokazać już w 2020 roku. Oznacza to, że producent będzie musiał mocno przyspieszyć z procesem swoich prac, by rzeczywiście przedstawić światu w pełni funkcjonalne urządzenie. Konsola ma być dostępna w cenie $199, jednak jeszcze nie wiadomo w jakich krajach.

Źródło: The Verge

Wieści z Rozładowani.pl