Amerykanie chcą mieć swojego "Hejtera"! HBO wykupiło prawa do serialu na podstawie polskiego filmu

Opublikowano 12.08.2020 9:55 Aktualizacja: 12.08.2020 9:56 -


Amerykanie lubią mieć swoje, hollywoodzkie odpowiedniki produkcji, które stworzone zostały przez zagranicznych twórców. Oczywiście szybko na myśl przychodzi słynny "The Ring: Krąg", stworzony przez Japończyków i remake w wersji amerykańskiej. Teraz okazuje się, że takiej przeróbki doczeka się... "Hejter".

Od kiedy polski film "Sala Samobójców. Hejter" trafił do szerszej publiczności głównie dzięki Netflixowi (nabył on prawa do filmu), szybko stał się hitem. W wielu krajach trafił na listy TOP oglądalności (mimo bardzo dużej konkurencji). Nic dziwnego. Warto to docenić biorąc pod uwagę okoliczności związane z premierą produkcji - pandemia akurat się rozwijała, kiedy film miał trafić do kin. Zamiast na duży ekran trafił zatem do Playera. Na szczęście udało mu się przebić na większe wody, a nawet za ocean.

Serwis deadline.com donosi właśnie, że HBO nabyło prawa do serialu na podstawie filmu. Za reżyserię polskiego filmu odpowiada Jan Komasa, a scenariusz napisal Mateusz Pacewicz. Warto zaznaczyć, że "Sala Samobójców. Hejter" zdobył nagrodę dla najlepszego filmu fabularnego na festiwalu Tribeca 2020 Online.

Za amerykańską produkcję serialu odpowiadać będzie Dan Farah z Farah Films i Roy Lee z Vertigo. Polscy twórcy oczywiście zostali zaproszeni jako współtwórcy, aby trzymać "pieczę" nad produkcją.

"Druga część głośnej „Sali samobójców” – nagrodzonego Srebrnymi Lwami, wielkiego przeboju z 2011 roku. Nowa odsłona kultowego dzieła Jana Komasy („Boże ciało") to elektryzujący cyber-thriller – współczesna wersja „Romea i Julii”, będąca uniwersalną opowieścią o miłości, która przeradza się w hejt. „Sala samobójców. Hejter” to nowy, porażająco aktualny manifest młodego pokolenia. Zobacz, jak bawi się, kocha i nienawidzi współczesna polska młodzież. Odkryj mroczną stronę mediów społecznościowych i przekleństwo hejtu. Rzuć się w wir rzeczywistości wirtualnej i przystąp do gry o najwyższą stawkę."

Na razie nie wiadomo, kto miałby zagrać główne role w serialu, ale biorąc pod uwagę, że za produkcję bierze się HBO, można być pewnym, że serial okaże się hitem. Trzymamy kciuki za produkcję i miejmy nadzieję, że szybko trafi na nasze ekrany.

źródło: deadline.com | opis filmu: player.pl

Wieści z Rozładowani.pl