Od kiedy polski film „Sala Samobójców. Hejter” trafił do szerszej publiczności głównie dzięki Netflixowi (nabył on prawa do filmu), szybko stał się hitem. W wielu krajach trafił na listy TOP oglądalności (mimo bardzo dużej konkurencji). Nic dziwnego. Warto to docenić biorąc pod uwagę okoliczności związane z premierą produkcji – pandemia akurat się rozwijała, kiedy film miał trafić do kin. Zamiast na duży ekran trafił zatem do Playera. Na szczęście udało mu się przebić na większe wody, a nawet za ocean.

Serwis deadline.com donosi właśnie, że HBO nabyło prawa do serialu na podstawie filmu. Za reżyserię polskiego filmu odpowiada Jan Komasa, a scenariusz napisal Mateusz Pacewicz. Warto zaznaczyć, że „Sala Samobójców. Hejter” zdobył nagrodę dla najlepszego filmu fabularnego na festiwalu Tribeca 2020 Online.

Za amerykańską produkcję serialu odpowiadać będzie Dan Farah z Farah Films i Roy Lee z Vertigo. Polscy twórcy oczywiście zostali zaproszeni jako współtwórcy, aby trzymać „pieczę” nad produkcją.

„Druga część głośnej „Sali samobójców” – nagrodzonego Srebrnymi Lwami, wielkiego przeboju z 2011 roku. Nowa odsłona kultowego dzieła Jana Komasy („Boże ciało”) to elektryzujący cyber-thriller – współczesna wersja „Romea i Julii”, będąca uniwersalną opowieścią o miłości, która przeradza się w hejt. „Sala samobójców. Hejter” to nowy, porażająco aktualny manifest młodego pokolenia. Zobacz, jak bawi się, kocha i nienawidzi współczesna polska młodzież. Odkryj mroczną stronę mediów społecznościowych i przekleństwo hejtu. Rzuć się w wir rzeczywistości wirtualnej i przystąp do gry o najwyższą stawkę.”

Na razie nie wiadomo, kto miałby zagrać główne role w serialu, ale biorąc pod uwagę, że za produkcję bierze się HBO, można być pewnym, że serial okaże się hitem. Trzymamy kciuki za produkcję i miejmy nadzieję, że szybko trafi na nasze ekrany.

źródło: deadline.com | opis filmu: player.pl