Amazon wygrywa z Google walkę o nową domenę .BOOKS
Amazon wygrywa z Google walkę o nową domenę .BOOKS

Opublikowano 5 lat temu - 1


Po premierach domeny grozy: .SUCKS i bardzo ciekawej i taniej domenie .CLICK, przyszedł czas na kolejne bardzo  interesujące wieści płyną ze świata domen. Tym razem to nie kolejna premiera (choć to pewnie niewykluczone), tylko finał walki o bardzo ciekawą nową domenę .BOOKS. Okazuje się, że w prywatnej aukcji został w końcu wyłoniony nowy właściciel ów końcówki i co najciekawsze, nie jest to marka Google, której na tej książkowej domenie zależało.

To właśnie Amazon stał się nowym właścicielem tego rozszerzenia, niemniej właściwie do samego końca nie znane było rozstrzygnięcie prywatnej aukcji. W ostatniej chwili wycofała się jedna z firmy, tym samym powodując że przypadła ona Amazonowi.

Co do sposobu jej zagospodarowania, przychodzi mi do głowy kilka pomysłów, chociażby udostępnienie jej dla autorów książek czy wydawnictw, a tu automatycznie kilka biznesplanów zachodzi do głowy ;-) Niemniej która jak która, ale ta domena z pewnością była warta wydanych na nią pieniędzy, choć o kwotach nie ma słowa. Patrząc jednak na licytujących, można się spodziewać że z pewnością na kilku milionach dolarów musiało się skończyć.