Jakiś czas temu natomiast pojawiły się informacje o tym, że Paczkomaty nawiązały współpracę z Amazonem. Bez problemu można zamawiać przesyłki do naszych skrzynek wydających przesyłki. No i tu zaczyna robić się ciekawie. W tym samym dniu, kiedy Amazon informuje o wejściu do Polski, Paczkomaty… debiutują na giełdzie w Amsterdamie, a szef firmy wskakuje do dziesiątki najbogatszych Polaków.

Paczkomaty i Amazon – współpraca idealna?

Można tutaj zacytować klasyka:

„PrzypadeG? Nie sondze!”

Można to można, cytujemy więc. Ale do rzeczy – zacieśnienie na jesieni współpracy Paczkomatów z Amazonem, a teraz dziwny zbieg okoliczności może sugerować, że firmy nawiązały znacznie bardziej zaawansowaną współpracę, niżeli wiemy do tej pory. Dochodzi jeszcze jednak jedna kwestia, a mianowicie główny (jeśli nie jedyny?) konkurent Amazona w Polsce, a jednocześnie największy „klient” Paczkomatów w naszym kraju, czyli… Allegro.

Amazon wreszcie wjeżdża do Polski! Jest oficjalna informacja

Spadki Allegro na giełdzie

Wczoraj, na otwarciu warszawskiej giełdy nasze rodzime Allegro traciło nawet 10% w szczytowym momencie. To dużo, szczególnie że spółka dość stabilnie radziła sobie po wejściu na giełdę, jednak wczorajsze spadki to aż 25% mniej od kursu, który Allegro notowało jeszcze pod koniec października ubiegłego roku. Taka tendencja, a dodatkowo wejście do Polski Amazona, może niepokoić inwestorów polskiej spółki. Co więcej – Amazon ma za sobą naprawdę mocne zaplecze i jeśli nie w pierwszych miesiącach, to na pewno na dłuższą metę może zagrozić Allegro.

Pytanie jest zasadnicze: co zrobi Allegro i czy w ogóle coś zrobi? Firma nie jest przyzwyczajona do zbyt dużej (jeśli w ogóle jakiejkolwiek) konkurencji na naszym rynku. Czy sobie poradzą? Można narzekać na Allegro, ale to dalej nasz stary, znany wszystkim „portal aukcyjny”. Trzymamy kciuki, aczkolwiek wiemy, że łatwo nie będzie.