Jakiś czas temu natomiast pojawiły się informacje o tym, że Paczkomaty nawiązały współpracę z Amazonem. Bez problemu można zamawiać przesyłki do naszych skrzynek wydających przesyłki. No i tu zaczyna robić się ciekawie. W tym samym dniu, kiedy Amazon informuje o wejściu do Polski, Paczkomaty… debiutują na giełdzie w Amsterdamie, a szef firmy wskakuje do dziesiątki najbogatszych Polaków.

Paczkomaty i Amazon – współpraca idealna?

Można tutaj zacytować klasyka:

„PrzypadeG? Nie sondze!”

Można to można, cytujemy więc. Ale do rzeczy – zacieśnienie na jesieni współpracy Paczkomatów z Amazonem, a teraz dziwny zbieg okoliczności może sugerować, że firmy nawiązały znacznie bardziej zaawansowaną współpracę, niżeli wiemy do tej pory. Dochodzi jeszcze jednak jedna kwestia, a mianowicie główny (jeśli nie jedyny?) konkurent Amazona w Polsce, a jednocześnie największy „klient” Paczkomatów w naszym kraju, czyli… Allegro.

Amazon wreszcie wjeżdża do Polski! Jest oficjalna informacja

Spadki Allegro na giełdzie

Wczoraj, na otwarciu warszawskiej giełdy nasze rodzime Allegro traciło nawet 10% w szczytowym momencie. To dużo, szczególnie że spółka dość stabilnie radziła sobie po wejściu na giełdę, jednak wczorajsze spadki to aż 25% mniej od kursu, który Allegro notowało jeszcze pod koniec października ubiegłego roku. Taka tendencja, a dodatkowo wejście do Polski Amazona, może niepokoić inwestorów polskiej spółki. Co więcej – Amazon ma za sobą naprawdę mocne zaplecze i jeśli nie w pierwszych miesiącach, to na pewno na dłuższą metę może zagrozić Allegro.

Pytanie jest zasadnicze: co zrobi Allegro i czy w ogóle coś zrobi? Firma nie jest przyzwyczajona do zbyt dużej (jeśli w ogóle jakiejkolwiek) konkurencji na naszym rynku. Czy sobie poradzą? Można narzekać na Allegro, ale to dalej nasz stary, znany wszystkim „portal aukcyjny”. Trzymamy kciuki, aczkolwiek wiemy, że łatwo nie będzie.


Posłuchaj nas!