Amazon planuje rewolucję - 3000 sklepów bez kasjerów i to do 2021 roku!

Amazon planuje rewolucję – 3000 sklepów bez kasjerów i to do 2021 roku!

Opublikowano 20.09.2018 11:05 -


To może być jedna z najbardziej agresywnych prób wejścia Amazon na rynek od 2016 roku i zakupu Whole Foods. Znacząco wpłynęłoby to również na potencjalny sukces detaliczny firmy, ponieważ konkuruje z takimi sklepami jak spożywczy Kroger; osiedlowe i monopolowe CVS oraz 7-Eleven; czy sklepy typu big-box, jak Walmart i Target.

Pierwszy sklep bez kasjerów, Amazon Go, powstał w 2016 roku w Seattle. Od tego czasu firma intensywnie pracowała nad usprawnieniem tej formy usług. Kolejny obiekt tego typu otwarto w zeszłym miesiącu, również w Seattle. Od tego tygodnia z opierającego się w pełni na samoobsłudze obiektu korzystać mogą również mieszkańcy Chicago. Więcej sklepów dla okolic Chicago i San Francisco planowanych jest jeszcze na 2019 rok.

Jak to w ogóle działa? Klienci skanują konta Amazon za pomocą smartfonów przy wejściu do sklepu. Dzięki temu mogą kupować kanapki, sałatki, artykuły spożywcze i różne artykuły gospodarstwa domowego. Czujniki i oprogramowanie, które zostały zaprojektowane do analizowania, jakie przedmioty zostały zabrane z półek, aktualizują koszyk klienta w czasie rzeczywistym. Kasowanie odbywa się automatycznie po opuszczeniu sklepu.

What is Amazon Go?
Amazon Go is a new kind of store with no checkout required. We created the world’s most advanced shopping technology so you never have to wait in line. With our Just Walk Out Shopping experience, simply use the Amazon Go app to enter the store, take the products you want, and go! No lines, no checkout. (No, seriously.)

Amazon podobno planuje otwarcie 10 sklepów pod koniec roku, 50 lokalizacji w dużych miastach do przyszłego roku, a następnie wykładniczy wzrost inwestycji w 2020 i 2021 roku. O ile, oczywiście, nie trafi żadne problemy.

Wieści z Rozładowani.pl