Stało się. Po miesiącach plotek Amazon potwierdził, że kupił wytwórnię Metro Goldwyn Meyer (MGM). Studio ma swojej bibliotece m.in. filmy o przygodach Jamesa Bonda.

Informację oficjalnie potwierdził Amazon. Kwota transakcji jest ogromna – to aż 8,45 miliarda dolarów.

R E K L A M A

MGM ma w swoich zasobach bibliotekę aż 4000 filmów oraz 17 000 godzin seriali i show telewizyjnych. Do najbardziej znanych produkcji należących do MGM można zaliczyć m.in. „Dwunastu gniewnych ludzi”, „Nagi instynkt”, „Creed”, „James Bond”, „Legalna blondynka”, „Poltergeist”, „Rocky”, „Milczenie owiec”, „Robocop”, „Tomb Raider” czy „Różowa pantera”.

Przyjaciele: Spotkanie po latach już dostępne w HBO GO! Warto oglądać?

Amazonowi nie chodzi oczywiście o same filmy, ale bardziej prawa do ich emisji. To na nich głównie zależy amerykańskiemu gigantowi ze względu na możliwość dodania tysięcy nowych produkcji do biblioteki serwisu VOD Amazon Prime. W informacji prasowej potwierdza to zresztą Mike Hopkins z Amazon Prime i Amazon Studios, wyjaśniając, że firmie bardziej zależy na własności intelektualnej związanej z filmami.

Przejęcie zasobów MGM przez Amazona to naturalnie kolejny ruch amerykańskiego giganta w walce o rynek streamingu z Netflixem czy HBO. Biblioteka firmy Jeffa Bezosa, choć już całkiem pokaźna, nowymi filmami może przyciągnąć nowych użytkowników (obecnie jest ich ok. 200 milionów). Trzeba także pamiętać, że duże zamieszanie na rynku wywołało w ostatnich latach także uruchomienie usługo Apple TV+ oraz Disney Plus. Wszystkie serwisy kuszą użytkowników właśnie przede wszystkim dostępnymi produkcjami. Nie dziwne więc, że Amazon zdecydował się na tak ambitny krok.