I wszystko wskazuje na to, że było na co czekać! Choć projekt modelu Kindle Paperwhite 2021 mocno nawiązuje do innych urządzeń z serii, użytkowników czeka kilka znacznych ulepszeń. Większy wyświetlacz, szybszy procesor i dłuższa o całe tygodnie żywotność baterii sprawiają, że model godnie zastępuje swojego poprzednika, który dotychczas był uznawany za najlepszy e-czytnik Amazona.

Kindle Paperwhite 2021 – najważniejsze usprawnienia

Zacznijmy od wyświetlacza. Płasko zamontowany 6,8-calowy E-Ink, poza większym rozmiarem, na pierwszy rzut oka przypomina poprzedni model serii. Po uruchomieniu okazuje się jednak, że jest sporo jaśniejszy od poprzednika i posiada regulowaną temperaturę kolorów. Z pozoru niewielka zmiana z pewnością poprawi komfort czytania w każdych warunkach oświetleniowych.

Dzięki zastosowaniu tej samej rozdzielczości (300 PPI), mimo zmiany wielkości, wyświetlany tekst pozostaje równie ostry. Aby osiągnąć jak najmniejszy wzrost wymiarów samego urządzenia, zdecydowano się na zmniejszenie ramek wokół ekranu. 

kindle paperwhite 2021

 

Tych, którzy nigdy nie rozstają się ze swoim czytnikiem z pewnością ucieszy fakt przedłużenia żywotności baterii. Nowy akumulator pozwala bowiem na pracę do ok. 10 tygodni na jednym ładowaniu – aż 4 tygodnie więcej niż w przypadku poprzedniego Paperwhite. Samo ładowanie także jest szybsze, dzięki zamianie portu na USB-C. Według podanych informacji, naładowanie akumulatora do pełnej pojemności zajmie około dwie i pół godziny.

Szybszy i z ulepszonym oprogramowaniem

To jednak nie jedyny aspekt jaki poprawiono. Wszystko wskazuje na to, że urządzenie jest także znacząco wydajniejsze od poprzednika. Ulepszenia oprogramowania (nowy Paperwhite będzie wyposażony w zaktualizowany soft, o którym pisaliśmy w zeszłym tygodniu) w połączeniu z nowym, szybszym procesorem ma oferować w tym aspekcie poprawę osiągów nawet o 20 procent.

Co ciekawe, po raz pierwszy w historii Amazon wprowadza równolegle do sprzedaży dwie wersje Paperwhite. Obok wersji podstawowej, użytkownicy będą mieli możliwość zakupić także droższą, zmodernizowaną wersję czytnika.

Paperwhite Signature Edition będzie wyposażony w bezprzewodowe ładowanie Qi, 32 GB pamięci masowej i automatyczny czujnik dostosowujący poziom naświetlenia ekranu. Aktualna cena urządzenia w niemieckim Amazonie (w chwili pisania tego tekstu nie jest ono jeszcze dostępne na polskiej platformie) wynosi 189,99 euro – 50 euro więcej w stosunku to wersji podstawowej.kindle paperwhite 5 2021

 

Kindle Paperwhite 5 (2021) – ceny i dostępność

Przedsprzedaż nowych modeli Paperwhite już ruszyła. Chętni mają spodziewać się ich wysyłki urządzeń już od 27 października.

Ceny w Amazon.de:

Zobacz także:


Posłuchaj nas!