Amazon i jego plany na najbliższy czas - podsumowanie Amazon 2019

Amazon i jego plany na najbliższy czas – podsumowanie Amazon 2019

Opublikowano 27.09.2019 15:31 -


Jedno z największych wydarzeń prezentujących sprzęt w tym roku już za nami. Mowa oczywiście o Amazonie i jego konferencji, podczas której pokazano aż 15 nowych produktów. Wśród nich znajdują się zarówno standardowe urządzenia o udoskonalonej technologii, jak i totalne innowacje, jakich świat jeszcze nie widział. Najbardziej wyczekiwana przez wielbicieli marki była oczywiście seria Echo – w tym bezprzewodowe słuchawki, głośnik, a także budzik z wbudowaną Alexą. Co jeszcze przygotował dla nas Amazon?

Na wstępie warto podkreślić, że większość z prezentowanych urządzeń niestety nie pojawi się w naszym kraju. Oficjalne wydarzenie Amazon w Polsce odbędzie się już jutro, gdzie oczywiście mamy zamiar się pojawić, i to tam zostaną ukazane sprzęty, jakie ujrzą niebawem światło dzienne na naszym rynku. Tymczasem jednak skupmy uwagę na tym, co już wiadomo o najbliższych premierach.

amazon 2019

Co tym razem Amazon pokaże w serii Echo?

Pierwszym urządzeniem, jakie należy do tej serii Amazona, jest Echo Dot – głośnik z wbudowanym zegarem, który może posłużyć także jako budzik. Oczywiście nie mogło zabraknąć w nim Alexy, która na ekranie może ukazać czas alarmu czy aktualną temperaturę. Głośnik jest już dostępny w przedsprzedaży, a jego cena wynosi $60.

amazon echo dot

Następny sprzęt to po prostu Amazon Echo, czyli głośnik przypominający Echo Plus, jednak o zupełnie innych funkcjach. Ma zostać on wyposażony w sterowniki neodymowe, niektóre funkcje audio plus, ale przede wszystkim głośnik niskotonowy, który ma znacząco wpłynąć na jakość dźwięku. Ten model również jest dostępny w przedsprzedaży w cenie $100.

Co dalej? Amazon zaprezentował również Echo Studio, które ich zdaniem jest najbardziej innowacyjnym głośnikiem, jaki kiedykolwiek wypuścili. Swoją budową oraz funkcjami przypomina nieco Sonos One i Apple HomePod. Jeśli więc zapewnienie producenta co do jakości wykonania się potwierdzi, to prawdopodobnie będzie on stanowił duże zagrożenie dla branżowej konkurencji. Ten głośnik w przedsprzedaży kosztuje $200.

Najbardziej nieoczekiwana technologia, czyli Amazon Smart Oven

Żadnego użytkownika nie powinno zaskoczyć wykorzystanie Alexy w nowych głośnikach. Jednak kiedy chodzi o urządzenia kuchenne, wydaje się to nieco dziwne. Jak widać nie dla samego producenta! Zaprezentował on hybrydowy piec konwekcyjny, który można kontrolować przy pomocy innych urządzeń bądź właśnie Alexy!

amazon

Niestety wielbiciele marki muszą pogodzić się z faktem, że Amazon nie celuje w rynek polskich użytkowników. Mimo tego, że w naszym kraju pojawiły się już liczne magazyny oraz biura należące do producenta, nadal jesteśmy zmuszeni do zamawiania urządzeń z zagranicznych stron. Trzeba jednak przyznać, że w tym roku Amazon zaprezentował naprawdę szeroką ofertę, z którą w całości możecie zapoznać się TUTAJ.

Źródło: Gizmodo

Wieści z Rozładowani.pl