Amazon Echo przeczyta newsy z Onetu. Język polski już wkrótce?

Amazon Echo przeczyta newsy z Onetu. Język polski już wkrótce?

Opublikowano 20.12.2017 11:28 Aktualizacja: 27.12.2017 22:34 -


Urządzenie Amazon Echo wyposażone w asystenta głosowego Alexa można zamawiać do Polski prosto ze sklepu Amazona. Ale to nie koniec nowości – gadżet przeczyta dla nas też informacje z Onetu, krążą też pogłoski o polskim lektorze.

 Głośnik Amazon Echo wyposażony w asystenta głosowego Alexa jest dostępny dla klientów z Polski na niemieckiej wersji sklepu w cenie 99 euro z bezpłatną wysyłką. Cały czas jednak nie mamy dokładnej informacji kiedy produkt będzie “mówił” w naszym języku. Mamy za to pierwszą polską aplikację na ten sprzęt.

Treści Onetu są już dostępne do pobrania jako jedna z “umiejętności” (skill) Amazon Echo. Nad przygotowaniem integracji pracował zespół we Wrocławiu, o czym poinformował Bartosz Pucek, head of mobile Onetu.

Na dodatek Bartek, odpowiadając na jeden z komentarzy dotyczący języka polskiego, napisał: “Tak. Jeszcze chwilka”. Nie wiemy, czy chodzi tylko o newsy z Onetu, czy o sam głos Alexy. Wiadomo jednak, że coś na pewno jest na rzeczy.

Przypomnijmy – Amazon Echo to inteligentny głośnik wyposażony w asystenta głosowego Alexa. Może działać niezależnie lub w połączeniu ze smartfonami z systemem iOS lub Android. Mówiąc do wyposażonego w 7 mikrofonów urządzenia sprawdzimy np. pogodę, włączymy muzykę lub dostaniemy informacje o korkach. Gadżet może się też uczyć nowych umiejętności, które dodaje się jak aplikacje. Tak jest z opisywaną wyżej integracją Onetu.


Autorem artykułu jest Jakub Wojajczyk.

Wieści z Rozładowani.pl