Oczywiście, zanim taka usługa dotrze do Polski, to upłynie trochę czasu, a biorąc pod uwagę „otwartość” naszych władz na nowe, eksperymentalne testy – są duże wątpliwości.

Strona powstała we współpracy z gubernatorem Kalifornii. Cały projekt nosi nazwę „Project Baseline”, pozwala osobom zapisać się na darmowe testy na COVID-19. Odpalenie tej witryny nie jest nowością, bo już w ubiegłym tygodniu prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump ogłosił, że Google pracuje nad tego typu projektem. Inne kraje według mnie powinny brać przykład z takiej współpracy prywatnego podmiotu, jakim jest Google z władzami kraju.

R E K L A M A

Project Baseline na początku prosi o zalogowanie się na konto Google w celu weryfikacji. Następnie użytkownik uzupełnia podstawowe danie, po czym przychodzi e-mail, w którym zawarte są informacje na temat wizyty w centrum medycznym w okolicy „klienta”.

https://twitter.com/natashanyt/status/1239384323364716544

Pozostaje czekać, aż w innych regionach USA, a także w innych krajach będą możliwe tego typu rozwiązania. Patrząc jednak na dynamikę rozwoju sytuacji na całym świecie, jest szansa, że dość szybko projekt będzie poszerzał swoje zasięgi.

źródło: ProjectBaseline


Posłuchaj nas!