Allegro znowu zachwyca, dając nam narodową superbohaterkę | DailyWeb.pl
Allegro znowu zachwyca, dając nam narodową superbohaterkę

Opublikowano 2 lata temu - 7


Allegro od jakiegoś czasu raczy nas fenomenalnymi produkcjami video - i nie chodzi mi tym razem o spoty reklamowe, ale o serię "Legendy Polskie". Parę dni temu pojawiła się jej kolejna odsłona - tym razem bohaterką filmu została kobieta, Jaga, która nawiązuje do postaci Baby Jagi, znanej chyba każdemu dziecku.

Zanim przejdę do ochów i achów nad najnowszą produkcją Allegro, parę słów o projekcie dla tych, którzy jeszcze o "Legendach Polskich" nie słyszeli. A uwierzcie - takie osoby są.

Legendy na nowo

"Legendy Polskie" to projekt z pogranicza kultury i reklamy. Allegro, realizując go, znalazło świetny sposób na budowanie marki w cyfrowym świecie. Cykl przedstawia na nowo znane, tradycyjne polskie historie w sposób atrakcyjny i zrozumiały dla młodego odbiorcy, żyjącego w świecie Internetu i mediów społecznościowych. Legendy opowiadają o nas i o tym, z jakich cech powinniśmy być dumni. Produkcje przekonują nas do tego, że odwaga, siła, duma, poświęcenie czy sprawiedliwość wcale się nie zdewaluowały. Dodatkowo, Allegro stara się podkreślić, że tak pożądane dziś cechy - kreatywność i innowacyjność - nie były obce bohaterom baśni i legend.

Jaga - narodowa superbohaterka

Ok, mniej więcej wiecie o co chodzi z całym projektem. To teraz parę słów o najnowszej produkcji z cyklu. "Jaga" to pierwszy film z całej serii, w której główną postacią jest kobieta. To ukłon w ich stronę. W baśniach i mitach kobiety pełnią drugoplanową rolę, zazwyczaj są matkami, księżniczkami, które trzeba uratować z opresji lub czarownicami. W dzisiejszym świecie kobiety są silne, w wielu aspektach życia o wiele silniejsze od mężczyzn i my chcemy o tym mówić, nawet jeśli czynimy to tylko w produkcji popkulturowej - zapewniają twórcy.

Klimatyczna sceneria, świetne efekty specjalne

Inspiracją dla Jagi z produkcji Allegro była bajkowa postać Baby Jagi. Z tą różnicą jednak, że ta Jaga Jaga nie jest ani stara, ani odrażająca, nie mieszka też w chatce na kurzej stopie. Jest jednak, podobnie jak pierwowzór, silnie związana z naturą. Jaga jest strażniczką utraconego przez ludzi świata, który został zdominowany przez przemysł i technologię. Podejmuje walkę o ten "utracony raj", ale walka ta zakończy się sukcesem? Zobaczcie sami:

Efekt WOW

Słowem kluczowym dla tej odsłony "Legend Polskich" obok kobiety i natury, jest walka. Allegro w każdym filmie stara się zmierzyć z motywami, które w światowym kinie rozrywkowym pojawiają się od dawna. W “Twardowsky” duża część akcji dzieje się w kosmosie, w “Operacji Bazyliszek” pojawia się potwór, a w “Jadze” - sceny walk. Twórcy filmu mówią: Polskie kino od zawsze unikało porządnie zrobionej bijatyki, a takiej w której bije kobieta nigdy nie było.

Podsumowanie może być jedno: klimatyczna sceneria, wartka akcja, świetne efekty specjalne i zapadająca w pamięć ścieżka dźwiękowa. Czy trzeba chcieć czegoś więcej? Tak. Więcej tego typu produkcji. Szanuję. ;-)

Wszystkie pozostałe produkcje możecie znaleźć na oficjalnym kanale Allegro na YouTubie oraz na stronie projektu.