Allegro w tym roku bez świątecznego spotu wizerunkowego

Allegro w tym roku bez świątecznego spotu wizerunkowego

Opublikowano 21.12.2018 8:23 -


Jeśli czekacie na tegoroczną, wzruszającą opowieść wigilijną od Allegro to niestety, ale się nie doczekacie — w tym roku największa polska platforma aukcyjna nie przygotowała bożonarodzeniowego spotu promocyjnego. Powód? Wprowadzenie przed kilkoma miesiącami usługi Allegro Smart! i skupienie się na jej promocji.

Z tego, co można zauważyć, fanów świątecznych produkcji od Allegro jest naprawdę wielu. Przez ostatnie 3 lata marka niektórych wręcz doprowadzała do łez, przygotowując bardzo dobrze zrealizowane produkcje.

Storytelling na najwyższym poziomie

Trzy lata temu mieliśmy okazję oglądać mężczyznę, który przez wiele lat otrzymywał prezenty, teraz zaś sam przebiera się za św. Mikołaja, uszczęśliwiając przy tym swoją rodzinę. W 2016 roku została przedstawiona historia staruszka, który specjalnie nauczył się angielskiego, by móc porozmawiać ze swoją wnuczką. To właśnie ta reklama cieszy się największą popularnością i zyskała wiele nagród, w tym międzynarodowych. Rok temu zaś w świątecznym okresie towarzyszyła nam opowieść o chłopcu, który oddał swój szczęśliwy talizman bezdomnemu. Wszystkie bożonarodzeniowe reklamy Allegro były elementami serii „Czego szukasz?”, ukazującej różnorodność kategorii produktowych dostępnych na platformie.

Allegro Smart! priorytetem

Jak donosi portal Wirtualnemedia.pl, w tym roku Allegro stawia na reklamę wprowadzonej we wrześniu bieżącego roku usługi Allegro Smart!, umożliwiającej zakup „abonamentu” na przesyłki nabytych produktów. Początkowo obejmowała ona dwa pakiety: 365 przesyłek w ciągu 12 miesięcy (za 49 PLN) lub 180 w ciągu 6 miesięcy (w cenie 39 PLN). Na początku listopada dodano pakiet miesięczny oraz zniesiono limit wysyłek. Tegoroczny spot Allegro pokazuje, jak w taki sposób łatwo (tanio) wysłać/nabyć prezenty:

Jak Wasze wrażenia? Jesteście w gronie osób przyzwyczajonych do wzruszających świątecznych opowieści Allegro, czy wręcz przeciwnie?

Wieści z Rozładowani.pl