Już w lutym tego roku Allegro uruchomi nową platformę e-commerce. Allegro Biznes będzie dedykowane zakupom firmowym.

Allegro ciekawie poczyna sobie na rynku e-commerce. Platforma wprowadza coraz nowsze rozwiązania, które mogą podobać się konsumentom. Allegro Smart stało się chyba jedną z najciekawszych. W ramach miesięcznej lub rocznej opłaty, za zakupy powyżej 40 zł użytkownicy nie ponoszą kosztów związanych z dostawą, jeśli zdecydują się na odbiór w Paczkomacie lub Punkcie odbioru. Dotyczy to również dostawy kurierem, ale minimalna wartość zamówienia wynosi 100 zł. W ostatnim czasie informowaliśmy Was także o usłudze o nazwie Allegro Pay. Teraz pojawi się nowa platforma, która będzie dedykowana firmom.

Allegro Biznes – nowa platforma dla zakupów B2B

Allegro zapowiedziało wprowadzenie Allegro Biznes. To nowa platforma, która będzie skupiać się na sprzedaży towaru firmom. Tym samym praktyki, które były wykorzystywane w sprzedaży produktów klientom indywidualnym, zostaną zastosowane dla B2B. Chodzi o zakres oferty, dostawy, a także sposoby płatności. Platforma ma wystartować na początku lutego. Będą z niej mogli skorzystać posiadacze kont firmowych. Allegro upatruje w nowej platformie szansę dla sprzedawców, którzy mogą dotrzeć do kolejnej grupy docelowej. Zaś firmy kupujące za pośrednictwem Allegro Biznes miałyby mieć dostęp do bogatszej i konkurencyjnej oferty produktów, których potrzebują do prowadzenia swojej działalności. 

OLX się zmienia. Stanie się konkurencją dla Allegro Lokalnie?

Allegro Pay

W ubiegłym roku Allegro udostępniło Allegro Pay, o którym wspominałem we wstępie.

Użytkownicy, którzy przystąpią do usługi, otrzymają limit środków, które mogą wykorzystać na zakupy w ramach platformy. Przyznane środki nie mają limitu czasowego, zatem można z nich skorzystać w dowolnej chwili. To swego rodzaju pożyczka, którą Allegro udziela użytkownikowi. W ramach usługi udostępniono dwie formy spłaty, które nie wiążą się z ponoszeniem żadnych kosztów. Jeśli odroczymy wpłatę o 30 dni lub posiadamy aktywną usługę Allegro Smart! i wybierzemy rozłożenie należności na 3 raty, to nie zapłacimy nic więcej. Natomiast, jeśli będziemy chcieli rozłożyć spłatę na 5, 10 lub 20 rat, to będą one oprocentowane 7,2% w skali roku (oprocentowanie nominalne). W ramach Allegro Pay może być przyznany limit w maksymalnej wysokości 4.000 zł. Do spłaty można wykorzystać BLIK, a także szybkie przelewy.

Źródło: Allegro